De regering van Guyana zal het aantal buitenlandse leningen voor grote infrastructuurprojecten terugschroeven. Dat maakte vicepresident Bharrat Jagdeo bekend tijdens een persconferentie. De forse toename van inkomsten uit de oliesector maakt externe financiering minder noodzakelijk, aldus de vicepresident.
Volgens Jagdeo beschikt de overheid inmiddels over aanzienlijke kasreserves en zal toekomstige besteding strikter worden afgestemd op de opbrengsten uit offshore olieproductie. Die productie wordt tegen het einde van dit jaar geschat op meer dan 600.000 vaten per dag, meldde de nieuwssite Demerara Waves.
De aankondiging komt zes weken vóór de parlementsverkiezingen van 1 september, die gelden als de meest beladen stembusgang sinds Guyana de overstap maakte naar een op olie gedreven economie. De regerende People’s Progressive Party (PPP) voert campagne met de belofte van stabiliteit en investeringen, maar steeds meer kiezers vragen zich af of de snelle economische groei, ook werkelijk ten goede komt aan de brede bevolking en of de oliewinsten niet in handen zijn van een kleine elite.
De spanningen worden verder aangewakkerd door de onverwachte entree van zakenman Nazar Mohamed als presidentskandidaat namens de nieuwe partij Movement for Democracy and Development. Mohamed werd in juli 2023 door het Amerikaanse ministerie van Financiën gesanctioneerd vanwege zijn vermeende betrokkenheid bij grootschalige goudsmokkel en witwaspraktijken via het Guyaanse banksysteem. Volgens het ministerie, faciliteerde Mohamed een netwerk dat miljarden dollars aan goud verschoof en douanebeambten omkocht om documenten te vervalsen.
De campagne van Mohamed ontkent de aantijgingen en stelt dat de sancties politiek gemotiveerd zijn. Toch geldt zijn kandidatuur, in een tijd van stijgende olie-inkomsten en afnemend institutioneel vertrouwen, als een splijtzwam binnen een politiek systeem dat nog altijd worstelt met de impact van de plotselinge rijkdom.
The post Guyana beperkt buitenlandse leningen nu oliedollars binnenstromen ..
- Adhin: overbruggen van uitdagingen kan 3 tot 7 jaar duren..
- Santokhi, pe a moni de? (3/slot): Commerciële banken onder …..
- Vlak voor vertrek: Santokhi en Amoksi Amoksi regelden ‘goud…..
- Kuldipsingh neemt afscheid van ministerschap..
- Op de valreep reeks bevorderingen en benoemingen op Justiti…..
- Vier Caricom-lidstaten implementeren volledig vrij verkeer …..
- Volgende maand uitspraak strafzaak mishandelde arrestanten …..
- Voortvluchtige verdachten aangehouden in Paramaribo; kilo’s…..
- VOETBALLER ZEGT BEDREIGD TE ZIJN DOOR ISRAËLISCHE INLICHTIN…..
- Israël wordt langzaam een partner in de toekomst van Syri…..
- Shas dreigt met regeringsbreuk als er binnen drie maanden g…..
- Meer bezettingstroepen gedood in Gaza..
- Nieuwe details: Piloot mogelijk oorzaak crash Air India..
- Ramsaran belooft zich in te zetten voor het werk op Defensi…..
- Nyun Sten Festival 2.0 biedt Surinaams talent een podium..
- Bromfietser beschoten in Leonardo da Vincistraat..
- Ministerie Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken formeel op…..
- Nieuwe regering wacht zware taak: VES wijst op fragiele sta…..
- Romario Sahai vertegenwoordigt Suriname op 38ste JCI Academ…..
- We hebben eigenlijk geen armoedevraagstuk..
- Voetganger aangereden door auto bestuurder en ligt in kriti…..