De regering van Guyana zal het aantal buitenlandse leningen voor grote infrastructuurprojecten terugschroeven. Dat maakte vicepresident Bharrat Jagdeo bekend tijdens een persconferentie. De forse toename van inkomsten uit de oliesector maakt externe financiering minder noodzakelijk, aldus de vicepresident.
Volgens Jagdeo beschikt de overheid inmiddels over aanzienlijke kasreserves en zal toekomstige besteding strikter worden afgestemd op de opbrengsten uit offshore olieproductie. Die productie wordt tegen het einde van dit jaar geschat op meer dan 600.000 vaten per dag, meldde de nieuwssite Demerara Waves.
De aankondiging komt zes weken vóór de parlementsverkiezingen van 1 september, die gelden als de meest beladen stembusgang sinds Guyana de overstap maakte naar een op olie gedreven economie. De regerende People’s Progressive Party (PPP) voert campagne met de belofte van stabiliteit en investeringen, maar steeds meer kiezers vragen zich af of de snelle economische groei, ook werkelijk ten goede komt aan de brede bevolking en of de oliewinsten niet in handen zijn van een kleine elite.
De spanningen worden verder aangewakkerd door de onverwachte entree van zakenman Nazar Mohamed als presidentskandidaat namens de nieuwe partij Movement for Democracy and Development. Mohamed werd in juli 2023 door het Amerikaanse ministerie van Financiën gesanctioneerd vanwege zijn vermeende betrokkenheid bij grootschalige goudsmokkel en witwaspraktijken via het Guyaanse banksysteem. Volgens het ministerie, faciliteerde Mohamed een netwerk dat miljarden dollars aan goud verschoof en douanebeambten omkocht om documenten te vervalsen.
De campagne van Mohamed ontkent de aantijgingen en stelt dat de sancties politiek gemotiveerd zijn. Toch geldt zijn kandidatuur, in een tijd van stijgende olie-inkomsten en afnemend institutioneel vertrouwen, als een splijtzwam binnen een politiek systeem dat nog altijd worstelt met de impact van de plotselinge rijkdom.
The post Guyana beperkt buitenlandse leningen nu oliedollars binnenstromen ..
- Suriname en VS sluiten jungletraining succesvol af..
- Humus Medical Services: ‘medische zorg die past bij deze ti…..
- Suriname presenteert SDG-voortgang tijdens VN-top duurzame …..
- A20 mist een zetel vanwege een oneerlijk rekenmodel..
- R.P. schuldig aan brandstichting Henck Arronstraat..
- Wie heeft de macht werkelijk in handen?..
- Brunings brengt kennismakingsbezoek aan NMA..
- Jungle oriëntatiecursus Nationaal Leger en South Dakota Nat…..
- Lucia Wijker-Gangadin presenteert boek over Surinaamse Wint…..
- ABPRO-voorzitter: minister ROS moet ministerie niet maken t…..
- Verdachten die na inbraak werden klemgereden door politie v…..
- ‘Productie Krediet Fonds groeit zowel in bereik als impac…..
- Guyana beperkt buitenlandse leningen nu oliedollars binnens…..
- Minister Baasaron brengt kennismakingsbezoek aan dependance…..
- Veel bewolking met kans op wat regen..
- Parlement VS akkoord met bezuiniging publieke omroep en hul…..
- Anita Agnes Norine van der Heijden -Pinas (67) Leiden 16-7-…..
- Rita Carmen Caupain-Vlijter (78) Amsterdam 16-7-2025..
- VS en Venezuela ruilen gevangenen uit..
- Sancties tegen Albanese zijn illegaal en tonen verdere Amer…..
- Aangereden voetganger Kwattaweg overleden in ziekenhuis..