Suriname ziet al enige tijd een opvallende toename van het aantal Cubaanse migranten. Uit officiële cijfers van de Immigratiedienst in het district Para, blijkt dat tussen januari en juni dit jaar bijna 9000 Cubanen het land zijn binnengekomen, terwijl nog geen duizend personen, officieel zijn vertrokken. Volgens het rapport, dat op 30 juni is opgemaakt, arriveerden in de eerste zes maanden van 2025 4.605 mannen en 4.273 vrouwen met Cubaanse nationaliteit in Suriname. Slechts 938 Cubanen verlieten het land in dezelfde periode, waarmee het migratieoverschot neerkomt op ruim 7.900 personen. De gegevens wijzen op een blijvende en in sommige gevallen georganiseerde migratiebeweging vanuit Cuba naar Suriname. De evenwichtige verdeling tussen mannen en vrouwen suggereert, dat het niet alleen om individuele reizigers gaat, maar ook om gezinsmigratie.
Hoewel het rapport geen verdere uitsplitsing geeft over de eindbestemming van de migranten, stellen regionale waarnemers, dat Suriname mogelijk fungeert als tussenstation voor doorreis naar landen als Guyana, Brazilië, Uruquay of zelfs de Verenigde Staten.
Eerdere internationale rapportages signaleren dat Cubanen via Zuid-Amerikaanse landen trachten te vluchten voor de economische malaise en politieke repressie op het eiland. Suriname, dat geen visumplicht kent voor Cubanen, wordt daardoor steeds aantrekkelijker als toegangspoort tot het vasteland.
De overheid heeft vooralsnog niet gereageerd op het rapport. Vanwege verschillende politieke en maatschappelijke hoeken, klinkt echter de roep om een duidelijk migratiebeleid, nu de aantallen snel oplopen en de impact op huisvesting, werkgelegenheid en sociale voorzieningen, steeds zichtbaarder begint te worden.
The post Grote toevloed Cubaanse migranten in Suriname ..
- Putin veroordeelt Amerikaanse aanval op Iran..
- Verpaupering ‘Sosis’..
- Geestelijk verwarde bewoner steekt eigen woning in brand..
- Suriname slaagt er niet in om te stunten en is uitgeschakel…..
- Dief slaat toe op recreatieoord, ontvreemdt sieraden..
- Inbraak bij STVS zorgt voor ravage, maar geen buit meegenom…..
- Voormalig Democratisch adviseur: “Afzetting Trump na aanval…..
- Braziliaanse man overlijdt bij ATV-ongeval in Nassaugebied..
- Recht van de consument in Nieuw Burgerlijk Wetboek..
- Man overlijdt bij ongeval met ATV in het Nassaugebied..
- Twee verdachten aangehouden voor een beroving te Santigron..
- Weg naar Atjoni verandert in steeds grotere goudmijn..
- OKB: “Bestanden CBB moeten dringend opgeschoond worden vóór…..
- Suriname heeft na 15 jaar de kans om onbevlekte leiders in …..
- Iran: Amerikaanse aanval maakt bredere vergeldingsacties le…..
- Fête de la Musique: Jong talent streelt de harten van het p…..
- Minister Nurmohamed: “Werkzaamheden aan Weg naar Zee en Bra…..
- Sewcharan staat niet te wachten op een VVV..
- ABOP rouwt om overlijden Patricia Etnel: “Een ware dochter …..
- PL: President moet niet rancuneus doen over Javaans Nieuwja…..
- Binnenkort onthulling kunstwerk ’De let en! – Da it’e…..