Voor de zoveelste keer laait de discussie over de grondenrechten van inheemse en tribale volken hoog op. Door de wijzigingsnota van de conceptwet grondenrechten, die recent naar het parlement is gestuurd, is er bij de inheemse en tribale volken afschuw ontstaan. Volgens vicepresident Ronnie Brunswijk was de wijziging van de conceptwet een strategische zet van hem om de wet, die sinds 2021 in het parlement ligt, opnieuw behandeld te krijgen.
Volgens hem kunnen wij niet spreken over erkenning van grondenrechten zolang de wet niet door de parlementariërs wordt behandeld. Door de zogenoemde 2e conceptwet, die er al lag, opnieuw naar zich toe te trekken en met goedkeuring van president Chandrikapersad Santokhi wijzigingen aan te brengen, is volgens de vicepresident de weg naar behandeling heropend. De eerste conceptwet was tijdens de NDP-regering opgesteld maar die is nooit afgekondigd en dus ook nooit in werking getreden.
Volgens de vicepresident is nu het moment voor alle politieke partijen in het parlement en andere belanghebbenden om hun standpunten naar het parlement te sturen op het zogenoemde 3e conceptwet grondenrechten. En vervolgens gezamenlijk ervoor te zorgen dat er een wet grondenrechten wordt aangenomen.
- ABOP houdt op 15 februari grootse massameeting in verband 3…..
- ‘We willen iedereen in Suriname tellen’..
- SVJ bezorgd over partijpolitieke aanvallen op media en jour…..
- Militairen en politieagenten krijgen Franse taalcursus voor…..
- Werkgevers verplicht tot 16 weken zwangerschaps- en bevalli…..
- Verdachte met 2 ton SRD en drugs ingerekend..
- Marinus Bee: “We hebben heel hard gewerkt; 103 wetten…..
- Verbinding..
- SEOB: Suriname boekt vooruitgang, maar vervolgprogramma IMF…..
- Finaal concept Wet Collectieve Rechten komende week naar DN…..
- Reactie op redactioneel artikel dWT ‘Hypocrisie NDP’..
- Bromfietser overlijdt acht dagen na aanrijding met truck..
- STVS personeel heft prikactie op na gesprek met Moensi..
- Wrange vruchten populisme..
- SRD 700.000 en sieraden buitgemaakt bij gewelddadige berovi…..
- Prikactie bij STVS: personeel eist oplossing voor overuren..
- Man aangehouden te Stolkertsijver voor illegaal vuurwapenbe…..
- CBB-directeur belooft de beste kiezerslijsten voor komende …..
- Relatie Suriname-Nederland onder vergrootglas tijdens sympo…..
- Bromfietser overlijdt door letsels aanrijding..
- KPS politiekapel vervolgd project muzieklessen verzorgen aa…..