Voor de zoveelste keer laait de discussie over de grondenrechten van inheemse en tribale volken hoog op. Door de wijzigingsnota van de conceptwet grondenrechten, die recent naar het parlement is gestuurd, is er bij de inheemse en tribale volken afschuw ontstaan. Volgens vicepresident Ronnie Brunswijk was de wijziging van de conceptwet een strategische zet van hem om de wet, die sinds 2021 in het parlement ligt, opnieuw behandeld te krijgen.
Volgens hem kunnen wij niet spreken over erkenning van grondenrechten zolang de wet niet door de parlementariërs wordt behandeld. Door de zogenoemde 2e conceptwet, die er al lag, opnieuw naar zich toe te trekken en met goedkeuring van president Chandrikapersad Santokhi wijzigingen aan te brengen, is volgens de vicepresident de weg naar behandeling heropend. De eerste conceptwet was tijdens de NDP-regering opgesteld maar die is nooit afgekondigd en dus ook nooit in werking getreden.
Volgens de vicepresident is nu het moment voor alle politieke partijen in het parlement en andere belanghebbenden om hun standpunten naar het parlement te sturen op het zogenoemde 3e conceptwet grondenrechten. En vervolgens gezamenlijk ervoor te zorgen dat er een wet grondenrechten wordt aangenomen.
- Vids beticht presidentiële commissie van ‘hoogst onbehoorli…..
- Column: Inclusiviteit in de sport..
- Bestuursleden SBB dringen aan op ontslag algemeen directeur..
- Speciaal jubileumkalender rond 50 jaar Srefidensi..
- EBS verhoogde wel degelijk stroomtarieven..
- Brunswijk spreekt zich uit: minister Ramsaran is verantwoor…..
- ‘Grensbewaking Suriname blijft een uitdaging’..
- VSB organiseert discussieavond over goed bestuur en transpa…..
- Boeren wederom geconfronteerd met waterprobleem..
- Victorie wint derde wedstrijd achter elkaar..
- Franse delegatie voert overleg over IASP-projecten..
- ABOP’ers lopen door onderwatergelopen straten: ‘dit is geen…..
- Verdachte van diefstal uit een appartement oktober vorig ja…..
- Getuige ontkent dat er meerdere klachten waren over seksuel…..
- Politie Rijsdijk pakt twee verdachten van diefstal op..
- Minister Raghoebarsing: “Het blijft passen en meten”..
- Tweedaagse cursus corporate governance in Suriname..
- Ministerie van Volksgezondheid heeft Denguevirus onder cont…..
- STVS-medewerkers klagen bij vicepresident Brunswijk over on…..
- EBS belooft snelle inhaalslag na gaslevering vertraging..
- Rijstboeren in de steek gelaten: Belofte van steun is niet …..