Voor de zoveelste keer laait de discussie over de grondenrechten van inheemse en tribale volken hoog op. Door de wijzigingsnota van de conceptwet grondenrechten, die recent naar het parlement is gestuurd, is er bij de inheemse en tribale volken afschuw ontstaan. Volgens vicepresident Ronnie Brunswijk was de wijziging van de conceptwet een strategische zet van hem om de wet, die sinds 2021 in het parlement ligt, opnieuw behandeld te krijgen.
Volgens hem kunnen wij niet spreken over erkenning van grondenrechten zolang de wet niet door de parlementariërs wordt behandeld. Door de zogenoemde 2e conceptwet, die er al lag, opnieuw naar zich toe te trekken en met goedkeuring van president Chandrikapersad Santokhi wijzigingen aan te brengen, is volgens de vicepresident de weg naar behandeling heropend. De eerste conceptwet was tijdens de NDP-regering opgesteld maar die is nooit afgekondigd en dus ook nooit in werking getreden.
Volgens de vicepresident is nu het moment voor alle politieke partijen in het parlement en andere belanghebbenden om hun standpunten naar het parlement te sturen op het zogenoemde 3e conceptwet grondenrechten. En vervolgens gezamenlijk ervoor te zorgen dat er een wet grondenrechten wordt aangenomen.
- Robinhood wil tachtigjarig bestaan vieren met Braziliaanse …..
- PALU wil met partners alternatief vormen..
- Kanker een van de voornaamste doodsoorzaken bij kinderen..
- Suriname en de BENELUX-staten tekenen twee overeenkomsten..
- A20, DOE en PRO: ‘Suriname, hier zijn wij. Hét alternatief!…..
- Van der San ziet A20 zetels pakken, NDP 18 en VHP 11 zetels..
- ECD ontdekt vervallen producten bij controle kassasystemen..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 15 februari 199…..
- Woning annex meubelbedrijf afgebrand..
- Voorwaarts verpest sterke start Notch..
- Rechtvaardigheid same-sex koppels..
- PVP wil armoede structureel bestrijden met drastische maatr…..
- Training ruimtelijke ordening en planning voor ROM, OW en P…..
- Tuchtcollege voor Landmeters in oprichting..
- Partijvoorzitter is politiek leider? Tijd voor hervorming!..
- Buurtmanager Nieuw Nickerie treedt op tegen illegale vuilst…..
- Tafeltennisbond krijgt nieuw bestuur..
- Breaking: Alice Amafo keert terug naar ABOP..
- Weer diverse overtredingen tijdens ECD-controle in Paramari…..
- Cuba is jaarlijks ruim USD 300 miljoen kwijt aan import van…..
- Kamlesh Ganesh nieuwe directeur VSB..