Niet alleen burgers, maar ook parlementariërs uit de vorige zittingsperiode hebben jarenlang gratis getankt bij het ministerie van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening (OWRO). Volgens minister Stephen Tsang is het misbruik zo ernstig dat er nu een grootschalig onderzoek loopt. “Binnen- en buitenvrouwen, binnen- en buitenmannen van politici en directieleden zijn gratis gaan tanken. Het leek een vrijgevochten boel,” aldus de bewindsman in De Nationale Assemblee tijdens de begrotingsbehandeling.
Na de eerste meldingen van misstanden bij het wagenpark van OWRO kwamen er steeds meer klachten binnen. Er zijn onder andere open brieven gestuurd over kosterbussen die in de mijnen werden ingezet, evenals signalen van wanbeleid bij reparaties, vervreemding van voertuigen en misbruik van brandstof. Tsang zegt daarop maatregelen te hebben genomen. De verantwoordelijke onderdirecteur is per direct op non-actief gesteld.
Het onbeperkt tanken bij het ministerie is onmiddellijk stopgezet. “Meer dan 80 procent van de maandelijkse brandstof ging naar ministeries en de kabinetten van president en vicepresident. Slechts 20 procent bleef over voor onderhoud van wegen en goten. Er is grof misbruik gemaakt van gratis tanken,” aldus Tsang.
Vrij tanken stopgezet, rapportage in DNA
De minister benadrukte dat iedereen opnieuw een aanvraag moet indienen om in aanmerking te komen voor brandstofvoorziening. “Wij gaan beoordelen wie daar recht op heeft. Alle overzichten van de afgelopen jaren zijn opgevraagd. Er komt een rapportage in DNA en bij degenen die misbruik hebben gemaakt, bekijken we hoe de kosten verhaald kunnen worden. Dit is allemaal ten koste gegaan van onderhoud en infrastructuur.”
Voertuigen terug naar ministerie
Naast de brandstofkwestie wil Tsang orde brengen in het wagenpark. Landelijk wordt een schema afgewerkt met de beschikbare voertuigen en machines. Alle dienstauto’s van OWRO moeten worden ingeleverd voor registratie. “We hebben nog niet alles teruggekregen. Ik roep iedereen op gevolg te geven aan deze oproep. Als een voertuig op uw terrein wordt aangetroffen en niet is ingeleverd, zijn de consequenties voor u,” waarschuwde hij.
Blauw kenteken voor dienstvoertuigen
Verder gaf de minister opdracht om alle dienstvoertuigen – vanaf de directie naar beneden – te voorzien van een blauw kenteken. Het misbruik van dienstauto’s voor recreatie en privébelangen moet volgens hem stoppen. “Daarbij hoop ik dat er meer maatschappelijke controle komt op het gebruik van dienstvoertuigen. Het voorstel moet nog worden besproken in de Raad van Ministers, zodat het uiteindelijk bij alle ministeries kan worden ingevoerd,” aldus Tsang.
- Weetje van de dag – Vandaag in 1784: Russen beginnen zich i…..
- India en Pakistan domineren melkgroei, EU raakt achterop..
- Trofeejagers doden jonge leeuw Blondie in Zimbabwe: “Ze lok…..
- India handhaaft Russische olie-import ondanks dreigementen …..
- Open dag FHR: ‘De echte uitdaging begint nu pas’..
- Simone Badal pleit voor Caribisch kankeronderzoek..
- Jess Glynne boos op het Witte Huis om misbruik van lied..
- Dua Lipa krijgt Kosovaarse nationaliteit van president..
- Pamela Anderson en Liam Neeson zorgen voor speculatie..
- Priyanka Chopra mogelijk terug in Bollywood met ‘Love &…..
- IDB wijst op contractbreuk Suriname bij uitvoering vonnis V…..
- Dagblad Suriname, maandag 4 augustus 2025..
- Essed: helft ministersteam lijkt geschikt..
- Populistische liefdadigheid bij gebrek aan armoedebeleid..
- Cultuur, regen en ritme kleuren festivalweekend in Nickerie..
- Geef slachtoffers een stem in de rechtszaal..
- Driedaags Festival De Guianas gehouden in Nickerie..
- Militairen en leden KPS sluiten meertalige taaltraining suc…..
- Vooruitgang in samenwerking tussen Caribisch gebied en Afri…..
- GERHARDINA PAULINA WOLFF (100) Paramaribo 28-7-2025..
- ‘NPS fractiefonds lost niets op’..