De regering-Santokhi heeft vrijdag tijdens een regeringsraadsvergadering besloten tot de uitvoering van het “No Girl Left Behind”-project. Suriname erkent daarmee, als eerste land in de regio, het recht op gratis en veilige menstruatieproducten voor meisjes van 12 tot 18 jaar als een fundamenteel mensenrecht.
ADVERTENTIE
Het besluit markeert een historische mijlpaal in de strijd tegen menstruatiearmoede en ongelijkheid. President Chan Santokhi benadrukte dat menstruatie nooit een reden mag zijn voor schoolverzuim of schaamte. “Met dit project waarborgen we dat elk meisje in Suriname haar schooltijd met waardigheid kan doorlopen,” aldus de president.
Gelijke kansen voor alle meisjesUit onderzoek blijkt dat meisjes uit financieel kwetsbare gezinnen jaarlijks tot wel 55 schooldagen missen vanwege het ontbreken van geschikte menstruatieproducten. Het project, dat landelijk wordt uitgerold, voorziet in de verstrekking van herbruikbaar menstruatieondergoed en educatief materiaal aan in totaal 34.000 meisjes, ongeacht inkomensniveau, woongebied of schooltype.
Minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid sprak van een fundamentele koerswijziging: “No Girl Left Behind is niet alleen een project, het is een belofte. Een belofte dat elk meisje ertoe doet, en dat haar ontwikkeling niet langer mag worden beperkt door iets natuurlijks als menstruatie.”
Naast het bestrijden van ongelijkheid en het verbeteren van de volksgezondheid, heeft het project ook positieve effecten op onderwijsresultaten en het milieu. Door het gebruik van herbruikbare producten wordt de hoeveelheid plastic afval aanzienlijk verminderd. Daarmee draagt het project bij aan meerdere Duurzame Ontwikkelingsdoelen, waaronder goede gezondheid (SDG 3), kwaliteitsonderwijs (SDG 4), gendergelijkheid (SDG 5), verantwoorde consumptie (SDG 12) en klimaatactie (SDG 13).
De regering-Santokhi ziet het initiatief als een belangrijk instrument in het streven naar een rechtvaardige en inclusieve samenleving. “We investeren vandaag niet alleen in de gezondheid van onze dochters, maar ook in hun dromen,” aldus president Santokhi. Met de uitvoering van “No Girl Left Behind” wordt een stille maar diepgewortelde vorm van ongelijkheid eindelijk structureel aangepakt. Geen enkel meisje hoeft nog haar toekomst te onderbreken vanwege een gebrek aan basisvoorzieningen.
- Bond bij Security Alliance luidt noodklok over ontslagaanvr…..
- Schoolvervoer per direct stilgelegd vanwege achterstallige …..
- Boekenkast deels afgebrand; vermoedelijk brandstichting..
- Optsu vraagt optreden tegen dragen militaire kleding door n…..
- Carney bot tegen Trump: ‘Canada is niet te koop’…..
- Santokhi: ‘wordt boos op de mensen die je in deze sh*t gepl…..
- Onafhankelijk Kiesbureau bezorgd over negatieve online camp…..
- Adhin doet boekje open: “Santokhi dacht dat het een eenvoud…..
- Man neergeschoten bij gewapende woningoverval..
- Kelvin Koniki wordt morgen geïnstalleerd als parlementatiër…..
- OKB slaat alarm over negatieve online campagnes en digitale…..
- LVV en Naktuinbouw organiseren workshop ‘Kwekersrecht in Su…..
- Kantoor Carvision aan Nieuw Weergevondenweg afgebrand..
- Politieke kleuren maken nog geen dader..
- Waterpeil in Afobaka stuwmeer stijgt licht na recente regen…..
- Victorie verslaat Sudhar, Olaria wint 6 op een rij..
- OKB roept op tot fatsoenlijke campagnevoering..
- OBBS legt schoolvervoer stil per 7 mei wegens uitblijven be…..
- Minder Franse bezoekers..
- Schoolvervoer per direct stilgelegd..
- Particuliere huisartsen versterkt in eerstelijnszorg..