De producten van Grassalco N.V. kunnen in de nabije toekomst breder worden geëxporteerd binnen de Caribische regio. Dat zegt directeur Wesley Rozenhout van Grassalco N.V. tegenover Suriname suriname. De eerste stap is reeds gezet richting buurland Guyana, waar het bedrijf zich momenteel in een investeringsfase bevindt.
Tijdens het AfriCaribbean Trade and Investment Forum (ACTIF) 2025 heeft Rozenhout gesprekken gevoerd met meerdere potentiële partners uit het Caribisch gebied. “In Guyana wordt nu gewerkt aan het stabiliseren van onze bedrijfsactiviteiten. We hebben daar al enkele klanten gevonden,” zegt hij.
“Op de lange termijn kan dit een enorme impact hebben op de groei van ons bedrijf, zeker als we de export naar andere Caribische landen kunnen uitbreiden.” Volgens Rozenhout is het belangrijk dat Suriname een leidende rol gaat spelen binnen de regio.
“Suriname en Guyana zijn de enige landen in de Cariben die op het vasteland liggen. Kijken we naar onze bevolking en natuurlijke hulpbronnen, dan zouden we bij de top moeten horen van ontwikkelende landen in de regio. Maar voorlopig lijken landen als Trinidad en Tobago ons voorbijgestreefd te hebben, vooral door hun olie- en gasindustrie.”
Toch ziet de Grassalco-directeur kansen. “Suriname moet toonaangevend worden in het Caribisch gebied. Wij moeten nu de volgende stap zetten.” Grassalco zal daarbij mogelijk een beroep doen op de Afrikaanse ontwikkelingsbank Afreximbank.
“We hebben al in een vroeg stadium gesprekken gevoerd met de bank, en dit is de tweede keer dat we zijn uitgenodigd om deel te nemen aan het forum. Wanneer het moment daar is, zullen we zeker aankloppen.”
Sinds de herstructurering in 2022 heeft het bedrijf zich gericht op het verstevigen van de basis. Nu, in 2025, is Grassalco klaar om de sprong naar de regio te maken. “De gesprekken met onder meer Guyanese bedrijven stemmen positief, vooral als het gaat om infrastructuurprojecten en bouwinitiatieven.”
Volgens Rozenhout is het doel om dit jaar nog te exporteren naar twee à drie extra landen in de regio. “We mikken op Trinidad, Barbados en de Bahama’s. Ook Grenada heeft interesse getoond in onze steenslagproducten. We zullen binnenkort gesprekken voeren met vertegenwoordigers van dat eiland om te kijken of we kunnen voldoen aan hun vraag.”
Afreximbank heeft volgens Rozenhout ook maritieme ondersteuning toegezegd. “De bank heeft schepen beschikbaar gesteld om de logistieke operaties uit te voeren. Op dit moment worden al twee boten ingezet voor leveringen naar Berbice en de Upper Demerara River.”
De exportactiviteiten zullen volgens Rozenhout niet alleen bijdragen aan de naamsbekendheid van Grassalco in de regio, maar ook aan de financiële slagkracht van het bedrijf. “We kijken uiteraard naar de winstmarges die mogelijk zijn, maar ook naar de beschikbaarheid van vraag en aanbod. Grassalco kan daadwerkelijk profiteren van deze samenwerkingen.”
Volgens Rozenhout is het realistisch om een brutowinst van tussen de zeven en tien Amerikaanse dollar per ton te realiseren uit deze nieuwe exportmarkten. “Het is belangrijk dat Suriname zijn stempel drukt in het Caribisch gebied. We moeten inzetten op duurzame samenwerking en regionale integratie.”
- Impact Academy wil Surinaams onderwijslandschap hervormen: …..
- Sport en jeugd centraal in vernieuwd beleid.
- Staatsinkomsten moeten veel beter georganiseerd worden..
- Passagier steelt geld en buskaartenhouder..
- Suriname ontvangt lab-apparatuur voor strijd tegen antibiot…..
- Militairen en politieagenten ronden training Frans en Haïti…..
- Taaltraining versterkt samenwerking met Haïti en Frankrijk.
- Sapoen blijft kritisch in coalitie..
- Stijgende voedselprijzen in Caribisch gebied, Suriname guns…..
- Journalisten krijgen training straf- en verkeersrecht van O…..
- Noersalim maakt inventarisatie op LVV; overdracht was op A4..
- Regering bezorgd over financiële situatie: ‘Gelden moeten b…..
- Record: negende bekertitel voor Robinhood, Presidents Cup i…..
- OM vraagt GVO aan: Zaak-Gooding na 35 jaar in nieuwe fase.
- Twijfels over functioneren noodaggregaat Albina: Neus hekel…..
- OM: Vordering gerechtelijk vooronderzoek zaak-Gooding inged…..
- President Simons kritisch op hoge kosten energievoorziening..
- Herdenking werelddag tegen mensenhandel en- smokkel.
- Vordering GVO in zaak-Gooding verzonden naar Rechter-Commis…..
- Tsang: ‘Ik heb alle dienstvoertuigen terug laten halen’..
- Ambassadeur Oostelbos: ‘Politiek meer betrekken bij activit…..