De goudroof aan de Sun Parklaan op vrijdag 13 juni blijkt een veel complexere zaak dan aanvankelijk gedacht. De politie heeft inmiddels vier mannen in verzekering gesteld, onder wie twee burgers, een politiebrigadier en – opvallend genoeg – de aangever zelf.
Het onderzoek werd direct na de melding opgestart. De aangever verklaarde slachtoffer te zijn van een gewapende overval waarbij goud zou zijn buitgemaakt. Op basis van zijn verklaring kwam een politiebrigadier al snel in beeld; hij werd na overleg met het Openbaar Ministerie in verzekering gesteld.
De zaak nam vervolgens een onverwachte wending. Bij verder onderzoek schakelde het rechercheteam de hondenbrigade in om voertuigen te doorzoeken die vermoedelijk betrokken waren bij de vermeende goudroof en het transport van het ‘waardevolle goed’. De speurhonden sloegen echter niet aan op goud, maar reageerden sterk op andere verboden stoffen. Dit wekte het vermoeden dat er sprake was van een misleidende aangifte.
Daarop werd ook de aangever, een ondernemer van Colombiaanse afkomst, gearresteerd. Hij wordt nu verdacht van betrokkenheid bij een criminele constructie, waarbij mogelijk geprobeerd werd een ander misdrijf te verhullen onder het mom van een goudroof.
De politie benadrukt dat het onderzoek nog in volle gang is en sluit meer aanhoudingen niet uit. De zaak lijkt zich inmiddels te ontvouwen tot een breder netwerk van corruptie en misleiding, zowel binnen als buiten het politiekorps.
- Constitutioneel Hof al bijna een maand stuurloos..
- Koniki en Jhagroe geselecteerd voor Caricom Young Professio…..
- Anita Juliette Agnes Noordijk-van Dijk..
- Bromfietser sterft onder vrachtwagen na inhaalmanoeuvre..
- Jeugdige bromfietser komt om bij frontale aanrijding..
- Parlementariërs tekenen condoleanceregister na bootongeluk..
- Vorige regering!..
- Bromfietser overleden na frontale botsing met truck..
- Reactie Hellings is erger dan domme NDP-logica..
- Een fragiele coalitie met grote verantwoordelijkheid..
- Bromfietser laat het leven na botsing met daftruck..
- Wantrouwen niet weggenomen..
- Jongen (10) brengt scherp voorwerp mee naar school uit wraa…..
- Arbeidsinspectie versterkt met 21 Buitengewone Agenten van …..
- Commissie Monumentenzorg stopt illegale sloop pand Nassylaa…..
- Mekka: Miljoenen pelgrims beginnen hadji in brandende zon..
- Arbeidsinspecteurs krijgen BAVP-status: meer slagkracht voo…..
- BESCHOUWING — VHP zal schoon schip moeten maken..
- Peuter overlijdt na tragisch ongeval met schuifpoort..
- Arbeidsinspectie krijgt meer slagkracht..
- Twee Surinaamse jongeren gekozen voor CARICOM Young Profess…..