Bron: Reuters / internationale media
Edmundo González, de president-elect van Venezuela, staat klaar om de macht over te nemen. Maar volgens analisten is het vooral oppositieleider María Corina Machado die de politieke structuur achter zijn overwinning vormgeeft. Samen symboliseren zij het einde van het tijdperk-Maduro, hoewel de situatie uiterst gespannen blijft.
De VS en bondgenoten hebben hun militaire aanwezigheid in de regio versterkt. Volgens Reuters worden zes marineschepen, twee onderzeeërs en F-35-gevechtsvliegtuigen nabij Venezolaanse wateren opgesteld. Ook zijn er bases geactiveerd op Bonaire en Puerto Rico, wat wijst op een directe drukcampagne richting Maduro.
Regionaal is de steun voor Maduro vrijwel weggevallen: zowel de Braziliaanse president Lula da Silva als de Colombiaanse president Gustavo Petro erkennen zijn leiderschap niet langer. Dit is opmerkelijk, gezien hun eerdere terughoudendheid. Tegelijkertijd klinkt vanuit Washington de harde boodschap dat Venezuela een “narco-staat” vormt die de nationale veiligheid bedreigt.
De vraag blijft of deze militaire opbouw bedoeld is als afschrikking of als voorbereiding op een interventie. Analisten wijzen op parallellen met de Amerikaanse operatie tegen Manuel Noriega in Panama (1989). Voor miljoenen Venezolanen, die al jaren gebukt gaan onder economische crisis en massale emigratie, is de hoop dat de transitie vreedzaam verloopt en niet in een bloedige confrontatie eindigt.
- Edmé ( Pienke) Johanna Schubert (73) Den Haag, Nederland …..
- VHP: 135 jaar Javaanse immigratie en Dag der Inheemse volke…..
- Verkeersveiligheidsmaand: ‘Geen haast is een leven waard…..
- President Simons beperkt buitenlandse reizen: “Elke reis mo…..
- President Simons: “Samenwerken aan een gelukkig en voorspoe…..
- VHP benadrukt grondenrechten op Dag der Inheemsen en Javaan…..
- VSB sluit cruciale samenwerking met Frans advies instituut …..
- Verdachte ingesloten na neersteken man.
- UNESCO SPREEKT HARDE TAAL..
- Port Health en ministerie van Volksgezondheid pakken knelpu…..
- Bel en Aikman debuteren op ‘De Parade’ met theaterstuk ‘Kow…..
- BEP benadrukt strijd voor grondenrechten op Internationale …..
- VAKANTIEGELD IS CONSUMPTIEGELD..
- Kennismaking en overleg over toekomstplannen en knelpunten …..
- HELLINGS (WEDEROM) OP DE HELLING..
- Rusland wil noodoplossing voor Van ‘t Hogerhuysstraat binne…..
- Jarige Subisco International doet schenking tijdens borstvo…..
- De culturele economie van Suriname: een onbenutte goudmijn..
- WAAROM DE SURINAAMSE LUCHTVAART INSTORTTE EN HOE WE ER ECHT…..
- BEP: De inheemsen hebben recht op hun woon- en leefgebieden..
- Minister Baasaron versterkt samenwerking met regionale depe…..