Bron: Reuters / internationale media
Edmundo González, de president-elect van Venezuela, staat klaar om de macht over te nemen. Maar volgens analisten is het vooral oppositieleider María Corina Machado die de politieke structuur achter zijn overwinning vormgeeft. Samen symboliseren zij het einde van het tijdperk-Maduro, hoewel de situatie uiterst gespannen blijft.
De VS en bondgenoten hebben hun militaire aanwezigheid in de regio versterkt. Volgens Reuters worden zes marineschepen, twee onderzeeërs en F-35-gevechtsvliegtuigen nabij Venezolaanse wateren opgesteld. Ook zijn er bases geactiveerd op Bonaire en Puerto Rico, wat wijst op een directe drukcampagne richting Maduro.
Regionaal is de steun voor Maduro vrijwel weggevallen: zowel de Braziliaanse president Lula da Silva als de Colombiaanse president Gustavo Petro erkennen zijn leiderschap niet langer. Dit is opmerkelijk, gezien hun eerdere terughoudendheid. Tegelijkertijd klinkt vanuit Washington de harde boodschap dat Venezuela een “narco-staat” vormt die de nationale veiligheid bedreigt.
De vraag blijft of deze militaire opbouw bedoeld is als afschrikking of als voorbereiding op een interventie. Analisten wijzen op parallellen met de Amerikaanse operatie tegen Manuel Noriega in Panama (1989). Voor miljoenen Venezolanen, die al jaren gebukt gaan onder economische crisis en massale emigratie, is de hoop dat de transitie vreedzaam verloopt en niet in een bloedige confrontatie eindigt.
- González en Machado leiden Venezolaanse overgang te midden ….
- Tijden veranderen, ook de opvoeding.
- Minister Bouva in Colombia voor ACTO-top.
- Ouders uiten zorgen over vakantie-uitgaven: “Lening op leni….
- Veiligheid centraal bij ‘t Strandje in Nickerie.
- BEWONERS IN REP EN ROER OVER GOUDVERWERKINGSBEDRIJF..
- Suriname gastland conferentie Caribbean Shipping Associatio…..
- Nog niet alle ambtenaren vragen digitale loonstrook aan..
- NIEUWE REGERING, OUD RECEPT: WERKGROEPEN IN PLAATS VAN BELE…..
- Primeur in Caribisch Gebied: Zijin Rosebel Gold Mines prese…..
- Bonden zorgsector verwachten goede samenwerking met Misieka…..
- GRANMORGU-PROJECT MIJLPAAL VOOR SURINAME..
- HOE VERZIN JE EEN DERGELIJKE WAANZIN?..
- Eugene Marcus Guillard (91) Paramaribo 22-8-2025..
- Regering verwelkomt elektrische mijntrucks bij Zijin Rosebe…..
- Zijin Roseb Gold Mines stapt over op elektronische mining t…..
- Diaspora Instituut Nederland wil positieve samenwerking met…..
- Directeur Panka-Bijlhout: onderhoud EBGS-scholen blijft gro…..
- Shabier Ishaak Crematieoord maakt grote sprongen richting e….
- Zijin Rosebel neemt elektrische mining trucks in gebruik.
- Dronken man ‘Mouse’ vernielt groentekraam.