Bisharat bouwde zijn villa in de wijk Talbiya in Jeruzalem in 1926. Het stond bekend als het paleis van Harun al-Rashid, ter ere van de islamitische Abbasidische kalief. Een foto (links) toont Bisharat met zijn familie in 1929.
In de jaren 30 verhuurde de familie het huis aan officieren van de Britse Royal Air Force.
En in 1948, toen Israël werd opgericht, werd Villa Harun ar-Rashid in beslag genomen door de gewapende Haganah, een Joodse terroristische groep, vanwege de strategisch waardevolle ligging op het dak.
De familie werd later het eigendomsrecht op hun huis ontnomen op grond van de Israëlische wet op afwezige eigendommen uit 1950 (die in feite de overdracht van Palestijns bezit aan Israëlisch bestuur toestond, d.w.z. gelegaliseerde diefstal).
Het huis was verdeeld in meerdere appartementen en werd bewoond door Israëlische functionarissen, waaronder minister van Arbeid Mordechai Namir, minister van Buitenlandse Zaken Golda Meir, voorzitter van de Knesset Kadish Luz, rechter van het Hooggerechtshof Zvi Berenson en ambtenaar van het ministerie van Financiën Shlomo Arazi.
De kleinzoon van Hanna Bisharat, George, schreef:
“In de jaren 60 bewoonde Golda Meir het bovenste appartement. Sommigen beweren dat ze, in afwachting van een bezoek van VN-secretaris-generaal Dag Hammerskjold, opdracht gaf om de tegels aan de voorkant van het huis te zandstralen om de “Villa Harun ar-Rashid” te wissen en het feit te verbergen dat ze in een Arabisch huis woonde.”
In 1969 vertelde Meir aan de Sunday Times en The Washington Post:
“Er bestonden geen Palestijnen. Het was niet zo dat er een Palestijns volk in Palestina was dat zichzelf als een Palestijns volk beschouwde en wij kwamen en gooiden ze eruit en namen hun land van hen af. Ze bestonden niet.”
- De (on)toegankelijke zorg..
- PVP daagt CHS en president voor de rechter wegens geweigerd…..
- Hof van Justitie: Jones moet uitspraken rectificeren..
- Spoed behandeling kortgedingen PVP en NOP..
- Verenigde Staten feliciteren Ramdin met verkiezing tot OAS-…..
- Separatisten vallen passagierstrein aan in Pakistan..
- Nederlandse juristen en studenten op studiereis in Suriname…..
- Sanitaire voorzieningen Swami Wirjanandschool gerenoveerd..
- Missie Indiase ondernemers voor beleefdheidsbezoek op AWJ..
- Hoofdkapitein Amoesi: “Er is rust en orde bij NPS”..
- Bewoners Rainville klagen over nachtelijke overlast door mo…..
- ‘Investeringen in Defensie blijven cruciaal voor de toekoms…..
- Boot voor plantage Kroonenburg..
- Regering vraagt alertheid bij ‘fake’ berichten..
- Slachtoffers huiselijk geweld: ‘Hulp vragen is geen schande…..
- Openbrief: Verheffing Huisartseninstituut tot staatsbedrij…..
- West Wing AZP opgeleverd en behandelunits geopend..
- Ruim 50 Nederlandse advocaten op studiereis in Suriname..
- Bestuur SBB stuurloos, houtsector in problemen..
- Minister Nurmohamed: “Geen populistische projecten, maar du…..
- NPS EN SPA-LIJST LIJKEN OP HET BAASJE..