Wendy Jap-A-Joe, ondervoorzitster van het Centraal Hoofdstembureau (CHS), heeft bevestigd, dat uit de 51 gekozen leden voor De Nationale Assemblee (DNA), 49 kandidaten inmiddels officieel hun verkiezing van 25 mei 2025 hebben aanvaard bij het Centraal Hoofdstembureau (CHS). Slechts één kandidaat, internist-nefroloog Subhash Goerdat (ABOP), heeft laten weten, zijn zetel niet te aanvaarden. President Chandrikapersad Santokhi heeft nog geen formeel besluit genomen over zijn aanvaarding.
Hoewel Santokhi op 25 mei werd gekozen als lid van het parlement, kan hij zijn zetel niet innemen, zolang hij president blijft. De functies van president en DNA-lid zijn onverenigbaar. Vicepresident Ronnie Brunswijk heeft inmiddels wél zijn verkiezing aanvaard. Mocht hij daadwerkelijk toetreden tot het parlement, dan moet hij zijn functie als vicepresident neerleggen.
Subhash Goerdat behaalde 321 stemmen bij de verkiezingen. Ondanks zijn verkiesbare plek en intensieve campagne, kiest hij ervoor niet te bewilligen. Goerdat is werkzaam als medisch specialist in het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP). Zijn plek zou naar de volgende op de ABOP-lijst gaan, namelijk minister David Abiamofo, die 988 stemmen behaalde.
Grondwettelijke termijn van 14 dagen
Volgens artikel 136 lid 1 van de Kiesregeling, hebben gekozenen veertien dagen vanaf de dagtekening van het ontvangstbewijs van hun verkiezing om schriftelijk aan het CHS te laten weten, of zij hun zetel aanvaarden. Indien zij dit niet tijdig doen, wordt aangenomen, dat zij de zetel niet aanvaarden.
Zetelfout Coronie gecorrigeerd
Bij de controle van de zetelverdeling op districtsraadsniveau is gebleken dat in Coronie een fout is gemaakt. Een zetel die aanvankelijk aan de VHP werd toegekend, blijkt eigenlijk aan de NPS toe te komen. De NDP behoudt vier DR-zetels in het district, terwijl de NPS nu op drie zetels komt. De fout werd erkend en vastgelegd in het proces-verbaal tijdens de openbare vergadering van het CHS, aldus Starnieuws.
The post Goerdat ziet af van zijn zetel ..
- Oproep aan maatschappelijke organisaties: bevorder dialoog …..
- Bromfietser botst tegen EBS-mast en overlijdt..
- Bollywood Filmfestival na ruim tien jaar terug..
- KPS evalueert verkiezingsveiligheid: “Rustig en ordelijk ve…..
- VES presenteert ingrijpend plan voor kostenefficiënte gezon…..
- Nieuwe handelsstrijd onder Trump: Suriname tussen dreiging …..
- NPS houdt spoedcongres over samenwerking in nieuwe coalitie..
- Bespreking met 5 partijen afgerond; NDP praat nog met ABOP..
- Ied-Ul-Adha op vrijdag 6 juni..
- Commissie Veiligheid verkiezingen 2025: ‘Tijdig en effectie…..
- Brede onvrede over president Santokhi drijft partijen in de…..
- Breaking: Onderhandelingen NDP, NPS, PL, BEP en A20 afgeron…..
- Santokhi ontvangt politieke partijen voor overleg..
- President ontvangt politieke partijen; gesprek met Simons..
- President Santokhi ontvangt verkiezingspartijen voor overle…..
- Santokhi heeft vrijdag ontmoeting met politieke partijen ov…..
- NPS roept spoedeisend congres bijeen voor besluitvorming ov…..
- Venetiaan had in 1996 een andere zienswijze op de samenwerk…..
- “Chucky”-acteur Ed Gale overleden op 61-jarige leeftijd..
- Overlijden Michael “Chicago Mike” Sumler: Kool …..
- President Santokhi ontvangt alle verkiezingspartijen..