Wendy Jap-A-Joe, ondervoorzitster van het Centraal Hoofdstembureau (CHS), heeft bevestigd, dat uit de 51 gekozen leden voor De Nationale Assemblee (DNA), 49 kandidaten inmiddels officieel hun verkiezing van 25 mei 2025 hebben aanvaard bij het Centraal Hoofdstembureau (CHS). Slechts één kandidaat, internist-nefroloog Subhash Goerdat (ABOP), heeft laten weten, zijn zetel niet te aanvaarden. President Chandrikapersad Santokhi heeft nog geen formeel besluit genomen over zijn aanvaarding.
Hoewel Santokhi op 25 mei werd gekozen als lid van het parlement, kan hij zijn zetel niet innemen, zolang hij president blijft. De functies van president en DNA-lid zijn onverenigbaar. Vicepresident Ronnie Brunswijk heeft inmiddels wél zijn verkiezing aanvaard. Mocht hij daadwerkelijk toetreden tot het parlement, dan moet hij zijn functie als vicepresident neerleggen.
Subhash Goerdat behaalde 321 stemmen bij de verkiezingen. Ondanks zijn verkiesbare plek en intensieve campagne, kiest hij ervoor niet te bewilligen. Goerdat is werkzaam als medisch specialist in het Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP). Zijn plek zou naar de volgende op de ABOP-lijst gaan, namelijk minister David Abiamofo, die 988 stemmen behaalde.
Grondwettelijke termijn van 14 dagen
Volgens artikel 136 lid 1 van de Kiesregeling, hebben gekozenen veertien dagen vanaf de dagtekening van het ontvangstbewijs van hun verkiezing om schriftelijk aan het CHS te laten weten, of zij hun zetel aanvaarden. Indien zij dit niet tijdig doen, wordt aangenomen, dat zij de zetel niet aanvaarden.
Zetelfout Coronie gecorrigeerd
Bij de controle van de zetelverdeling op districtsraadsniveau is gebleken dat in Coronie een fout is gemaakt. Een zetel die aanvankelijk aan de VHP werd toegekend, blijkt eigenlijk aan de NPS toe te komen. De NDP behoudt vier DR-zetels in het district, terwijl de NPS nu op drie zetels komt. De fout werd erkend en vastgelegd in het proces-verbaal tijdens de openbare vergadering van het CHS, aldus Starnieuws.
The post Goerdat ziet af van zijn zetel ..
- Presidentswoordvoerder doorbreekt stilte maar blijft vaag o…..
- Haalt de Staat Suriname het jaar 2050?..
- NDP-presidentskandidaat Simons bezoekt AZP en bespreekt uit…..
- Guyanese minister: “Gesprekken over Corantijnbrug in vergev…..
- OKB beslist op 20 juni over bindend verklaren verkiezingsui…..
- OKB beslist op 20 juni over geldigheid verkiezingsuitslag..
- Vastgoedsector Suriname geblacklist door CFATF..
- Verkiezingsuitslag nog niet bindend: OKB beslist vrijdag..
- CBvS: ‘Onzekerheid op valutamarkt zet koers onder druk’..
- JIT-brigadier aangehouden voor betrokkenheid bij ripdeal..
- ILO roept op tot actie ter bescherming huishoudelijke werke…..
- Prijs puntbrood stijgt naar SRD 6 door kostenstijging bakke…..
- Nieuwe parlementaire zittingsperiode start op 30 juni..
- SAB introduceert officieel handsanitizer middels donatie aa…..
- Man neergeschoten na woordenwisseling; verdachte aangehoude…..
- CBvS waarschuwt voor speculatie: wisselkoersdruk deels gevo…..
- Koorndijk: ‘Strenge local content-regels kunnen corruptie i…..
- Oekraïne: Repatriëring van oorlogsdoden is afgerond..
- Nemen of niet..
- SEOGS 2025 markeert kantelpunt in Surinames energietoekomst..
- Projectleider Jorrit Beerens: ‘Een coach is nooit uitgeleer…..