De Islamistische Ontwikkelingsbank (IsDB) heeft een project goedgekeurd voor het versterken van public health systemen en ziekenhuizen en verbeteren van de toegang tot gezondheidsdiensten. Het project heet “Combating non communicable diseases through improving quality of health services”. Dit project heeft tot doel het verminderen van sterfte ten gevolge van NCD’s, het versterken van public health systemen en ziekenhuizen en de toegang tot gezondheidsdiensten te verbeteren. Het budget is geraamd op 75 miljoen USD.
Een sleutelproject in deze samenwerking is de bouw van het nieuwe Academisch Ziekenhuis Paramaribo (AZP). Hoewel het project reeds in 2014 werd gelanceerd, kwam het in 2018 stil te liggen wegens tekortkomingen van de Surinaamse overheid in 2018. Dankzij hernieuwde samenwerking sinds het bezoek van Dr. Al Jasser in september 2023, is het project opnieuw opgestart. De haalbaarheidsstudie werd in het eerste kwartaal van 2024 afgerond, waarmee de voorbereidingen voor de bouw van het ziekenhuis officieel van start kunnen gaan.
De goedkeuring is het resultaat van doelgericht werken waarbij herstel van vertrouwen moest worden herwonnen. Het toont tevens de sterke internationale samenwerking van Suriname met multilaterale instellingen en onderstrepen de inzet van de regering voor toegankelijke en moderne gezondheidszorg en duurzame ontwikkeling.
- Finabank boekt solide resultaat over 2024 en blijft investe…..
- Operatie Delta force boekt ook succesvolle acties in Regio …..
- Notch pakt volle buit tegen Inter Wanica..
- Heldhaftig optreden: militair voorkomt brute overval..
- PAHO: Gezondheidszorg in Amerika versterkt ondanks crisisse…..
- SVV dwingt tiebreak in sensationele vijfset thriller af teg…..
- Kensmil spreekt klare taal over Para-bezoek: “President hoe…..
- Brigadier Khan: Venezolanen in Guyana riskeren deportatie a…..
- Wereld Hypertensie Dag 2025: Weet je je bloeddruk? Meet, Be…..
- Stembureaupersoneel dat zich afmeldde krijgt toch uitbetali…..
- Afmeldingen stembureauleden kosten staat minstens SRD 1,2 m…..
- Zorgprofessionals krijgen onderricht in opvang zieke en zwa…..
- Wereld Hypertensie Dag 2025: Hoge bloeddruk blijft stille m…..
- Website gelanceerd die politici een cijfer toekent op basis…..
- Nieuwe MZ-polikliniek Soekoenale officieel geopend..
- Een beest met zoveel ouders..
- Godoholo heeft nieuw sportveld en logeergebouw..
- Acht personen dakloos na vermoedelijke brandstichting in Ni…..
- Santokhi kondigt meertalig onderwijs in binnenland aan per …..
- Suriname neemt deel aan 4e Ministeriële Bijeenkomst China-C…..
- Twaalf cursisten ronden BAVP-opleiding succesvol af..