De Global Money Week (GMW) 2025 is vandaag, maandag 17 maart, geopend in de Gongreshal. De GMW duurt tot en met 23 maart en is een wereldwijde campagne, geïnitieerd door de Organisation for Economic Cooperation and Development (OECD), ter bevordering van financiële educatie. Dit jaar staat het evenement in het teken van het thema: ‘Think before you follow, wise money tomorrow’. Hiermee worden jongeren aangemoedigd om bewuste en verantwoorde financiële keuzes te maken.
De Centrale Bank van Suriname opende de week met een Financiële Educatie-beurs, waar verschillende organisaties hun expertise deelden. Tijdens de opening benadrukte de voorzitter van de Surinaamse Bankiers Vereniging (SBV), Alexander van Petten, het belang van budgetplanning en financiële bewustwording. ‘’Geld is niet alleen om uit te geven, het gaat om sparen, investeren en het maken van slimme keuzes‘’, aldus Van Petten. Tijdens de beurs leren jeugdigen hoe zij verantwoordelijk om kunnen gaan met geld. ‘’Hoe beter je nu met geld weet om te gaan, hoe sterker je later staat‘’, aldus Van Petten.
Nasiah Hassankhan, vertegenwoordigster van de minister van Onderwijs Wetenschap en Cultuur, sprak over de noodzaak van financiële educatie als overlevingsinstrument. ‘’We moeten stilstaan bij hoe jongeren leren investeren, leven en financiële beslissingen nemen‘’, zei Hassankhan. Zij stelde dat financiële educatie een onderdeel van het onderwijssysteem moeten zijn. Daarnaast haalde zij aan, dat steeds meer jongeren schulden hebben.
‘’Hoe goed rusten we onze jongeren toe met informatie om financiële verantwoordelijkheid te nemen?‘’ Hassankhan benadrukte, dat de media een essentiële rol spelen hierin.
Rishma Kuldipsingh, minister van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie, sprak tijdens de beurs over het belang van ondernemerschap en innovatie. “Ondernemingen beginnen jong en klein‘’, stelde ze. Ze motiveert jeugdigen om vroeg na te denken over investeringen en zakelijke kansen.
In de GWK worden er diverse activiteiten georganiseerd, waaronder: schoolbezoeken om jongeren te leren over budgetteren en sparen, een expositie in het Numismatisch Museum, waar leerlingen kennis opdoen over de geschiedenis van geld. Verder zal er een creatieve workshop zijn in de bibliotheek van de Centrale Bank van Suriname, waar kinderen hun eigen spaarpot kunnen maken.
The post Global Money Week 2025: Financiële educatie als sleutel voor een betere toekomst ..
- Tijd dat samenleving belang van meer vrouwen in de politiek…..
- Waterpeil stuwmeer blijft laag: minister Dasai waarschuwt v…..
- Go Suriname.com in een nieuw jasje met meer mogelijkheden..
- Veelpleger Iwan A. voor de rechter na reeks gewelddadige di…..
- Column: Borrelpraat no. 861..
- Dr. R. M. Nannan Panday (Kries)..
- Samson Willy Johan..
- Eugene Ludwig Puljhun..
- Donald Trump plant introductie van ‘gouden kaart̵…..
- Voetbal Uitslagen – 2 Maart 2025..
- Daan: “Regering-Santokhi heeft geen werk gemaakt van natiev…..
- EEN KANDIDAAT KIEZEN..
- EEN PARTIJ KIEZEN..
- Vrachtvoertuigen bedrijf Leiding 10 A door brand verwoest..
- Franse ambassade doneert veiligheidsattributen aan Korps Po…..
- Breaking: Opschudding binnen OPTSU na voordracht Wayne Telg…..
- Caricom herbevestigt steun voor Ramdin bij OAS..
- HELIFLOPTER..
- Ramadan 2025: Vastentijden en iftartijden wereldwijd..
- Brand verwoest drie vuilniswagens in Leiding 10A..
- Oekraïne Tussen Mineralen en Oorlogsrealiteit..