Het Vaticaan meldt dat de gezondheidstoestand van paus Franciscus vandaag is verslechterd na een langdurige astma-achtige aanval. In de afgelopen 24 uur is zijn situatie achteruitgegaan, en hij ervaart meer pijn dan gisteren. Daarnaast heeft de paus een bloedtransfusie ondergaan.
De 88-jarige paus wordt sinds 14 februari behandeld in het Gemelli-ziekenhuis in Rome vanwege een dubbele longontsteking. Hoewel hij bij bewustzijn is, blijft zijn toestand zorgelijk en is hij nog niet buiten gevaar, aldus het Vaticaan.
Eerder vandaag gaven de artsen juist aan dat de paus aan de beterende hand was. In een verklaring vanmiddag meldde het Vaticaan dat hij voor de derde nacht op rij goed had geslapen en positief reageert op de medicatie.
Desondanks waarschuwen artsen voor het risico op sepsis, een ernstige ontstekingsreactie die kan ontstaan bij infecties zoals longontsteking. Ze vrezen dat bacteriën uit zijn longen in de bloedbaan terechtkomen en sepsis veroorzaken, wat zijn gezondheid verder in gevaar kan brengen.
Vanwege zijn broze gezondheid zal de paus dit weekend niet deelnemen aan de geplande activiteiten voor het Jubeljaar, dat eens in de 25 jaar plaatsvindt.
Franciscus zou eigenlijk aanwezig zijn bij een viering voor diakens, gewijde dienaren binnen de kerk, maar moet deze missen. Ook zal hij niet voorgaan bij de traditionele zondagsmis.
- Ramdin heeft voldoende steun voor topfunctie OAS..
- Oplichting en valsheid in geschrifte leiden tot inverzekeri…..
- Israëlische minister dreigt Palestijnen met gedwongen migra…..
- Nog twee dagen voor checken persoonsgegevens..
- PAHO waarschuwt voor verhoogd risico op dengue-uitbraken..
- Nationaal en internationaal komt het vaker voor dat OM word…..
- Sticon schrikt van brief Landvreugd in kwestie gronddispuut..
- Kaart toont de top exportpartner voor elk G20-land...
- Waldi Anches winnaar tweede editie veteranen damkampioensch…..
- Uitslagen Voetbal Wedstrijden van 10 februari 2025..
- AWJ geeft nadere uitleg over vaststelling armoedegrens..
- Nibte wacht goedkeuring ALV af om DNA-kandidaat te zijn..
- Auto vliegt in brand tijdens verkeerscontrole; politieagent…..
- Suriname werkt aan uitdagingen rond NRA-beoordeling..
- Santokhi: ‘Suriname mag geen fouten tolereren bij eerste of…..
- Business Summit of Diaspora Suriname pakt uit met Culinary …..
- Crooked Hillary.Deze moorden zijn het hoogtepunt van de Ame…..
- Unieke overeenkomst Shata en L’Institut des Amériques Surin…..
- Eerste Surinaamse Diaspora Business Summit overtreft verwac…..
- PL legt vóór verkiezingen claim op OW..
- Chevron bereidt debuutexploratieput voor op Surinaamse olie…..