Het Vaticaan meldt dat de gezondheidstoestand van paus Franciscus vandaag is verslechterd na een langdurige astma-achtige aanval. In de afgelopen 24 uur is zijn situatie achteruitgegaan, en hij ervaart meer pijn dan gisteren. Daarnaast heeft de paus een bloedtransfusie ondergaan.
De 88-jarige paus wordt sinds 14 februari behandeld in het Gemelli-ziekenhuis in Rome vanwege een dubbele longontsteking. Hoewel hij bij bewustzijn is, blijft zijn toestand zorgelijk en is hij nog niet buiten gevaar, aldus het Vaticaan.
Eerder vandaag gaven de artsen juist aan dat de paus aan de beterende hand was. In een verklaring vanmiddag meldde het Vaticaan dat hij voor de derde nacht op rij goed had geslapen en positief reageert op de medicatie.
Desondanks waarschuwen artsen voor het risico op sepsis, een ernstige ontstekingsreactie die kan ontstaan bij infecties zoals longontsteking. Ze vrezen dat bacteriën uit zijn longen in de bloedbaan terechtkomen en sepsis veroorzaken, wat zijn gezondheid verder in gevaar kan brengen.
Vanwege zijn broze gezondheid zal de paus dit weekend niet deelnemen aan de geplande activiteiten voor het Jubeljaar, dat eens in de 25 jaar plaatsvindt.
Franciscus zou eigenlijk aanwezig zijn bij een viering voor diakens, gewijde dienaren binnen de kerk, maar moet deze missen. Ook zal hij niet voorgaan bij de traditionele zondagsmis.
- Trumps ontmanteling van USAID stremt zuurstof- en hiv-medic…..
- Ramadhin twijfelt aan ethische gedragscode NDP door ongefun…..
- Meteodienst: Kans op lichte buien..
- Joodse Gemeenschap Verzet Zich Tegen Etnische Zuivering in …..
- Vicepresident Brunswijk: “President Santokhi stopte brandst…..
- Parmessar: VKI enig lab voor keuring voedsel uit India..
- Kantonrechter oordeelt: CBB moet homo-stellen inschrijven i…..
- BESCHOUWING — Hoogmoed in boekvorm..
- Verontwaardiging over negatief advies dc Kabalebo op gemeen…..
- Bouw van twee high-rise overheidsflats in voorbereiding..
- Amoksi: Anti-corruptie wet in lijn brengen met VN-verdrag..
- Regeringsraad stelt financiële middelen beschikbaar voor ge…..
- Zanger Lava veert sterk terug met ‘Konde’..
- Krijgsraad twee nieuwe leden rijker..
- Dwangsommen tegen GBB lopen op tot in de miljoenen..
- 597 Netwerken: Verplichte vermogensregistratie en strikte e…..
- Krijgsraad aangevuld met twee leden..
- Hier zijn de uitslagen van de voetbalwedstrijden op 13 febr…..
- Santokhi: “Minister van Financiën kijkt naar mogelijkheden …..
- Binnenlandse verkiezingsmissie succesvol afgerond..
- Sanders Waarschuwt: Musk en Trump Centraliseren Macht op Au…..