De 6 voorzitters hebben het akkoord ondertekend.
Vanmiddag hebben alle 6 partijen die voornemens zijn een coalitie te vormen, het regeerakkoord ondertekend. Het moest nogmaals, omdat de ABOP besloot toch mee te tekenen. Dat was eerder niet het geval. Hieronder een gezamenlijke verklaring van de samenwerkende partijen:
PARAMARIBO, 25 JUNI 2025 –Het Regeerakkoord ‘Samen op weg naar een sociaal rechtvaardige en welvarende samenleving’ is vandaag getekend door de zes politieke partijen NDP, NPS, ABOP, PL, A20 en BEP. Hiermee is de samenwerking binnen de nieuw te vormen coalitie officieel bekrachtigd. Maandag heeft de ABOP te kennen gegeven wat ruimte nodig te hebben voor nadere bestudering van het document.
De coalitiepartners hebben zich gecommitteerd aan een samenwerking waarin de vooruitgang van Suriname centraal staat en bestuurders dienstbaar zijn aan het volk. De coalitie stelt zich ten doel om binnen deze regeertermijn ook tastbare resultaten, neer te zetten. Simultaan zal worden gewerkt aan een solide economische basis door onder andere de staatsuitgaven te rationaliseren en de verdiencapaciteit van de staat te verhogen.
Dit document is meer dan een schriftelijk akkoord; het is een belofte aan het volk van Suriname. Na 50 jaar is het tijd dat Suriname daadwerkelijk op eigen benen staat en zelf haar ontwikkelingskoers bepaalt.
Het ondertekend Regeerakkoord 2025-2030 kunt u hier downloaden:
REGEERAKKOORDDownload
- Swit Firi is na een stilte van bijna een jaar terug..
- Zeven finalisten voor tweede editie Nyun Sten Festival..
- Monteur verdacht van verduistering en wanprestatie..
- Nieuw S.B.W. als product van de Nederland-Caribisch-Surinaa…..
- ‘Verkiezingsuitslag bevestigt morele antagonistische tegens…..
- LVV Women in Agriculture Beurs gehouden in Nickerie..
- ‘Informatie moet makkelijk toegankelijk zijn voor leerlinge…..
- Minister Dasai: “We kunnen niet alle milieuproblemen binnen…..
- Miracle 2 terug met nieuwe single..
- HAASTIGE SPOED..
- Rengenachtig begin van de week..
- Politiekapel brengt CD “HERMANDAD” rond 130 jaar KPS..
- Israël doodt top van Iraanse Revolutionaire Garde: kerninst…..
- Costa Rica wint nipt van Suriname in doelpuntrijke strijd..
- Zeggen: samenwerking coalitie is opportistische bundeling..
- Nintendo’s Nieuwe Switch:..
- Constitutioneel Hof functioneert niet: advocaat Van Dijk lu…..
- Essed: 25% ‘dienstautoregeling’ was pleister voor het bloed…..
- Mac Andrew blikt terug: ‘Ministerschap goed bevallen, maar …..
- Kamp 21 Matawai met harde hand ontruimd..
- Wisselkoers uit balans: onzekerheid en gebrek aan regie voe…..