De 6 voorzitters hebben het akkoord ondertekend.
Vanmiddag hebben alle 6 partijen die voornemens zijn een coalitie te vormen, het regeerakkoord ondertekend. Het moest nogmaals, omdat de ABOP besloot toch mee te tekenen. Dat was eerder niet het geval. Hieronder een gezamenlijke verklaring van de samenwerkende partijen:
PARAMARIBO, 25 JUNI 2025 –Het Regeerakkoord ‘Samen op weg naar een sociaal rechtvaardige en welvarende samenleving’ is vandaag getekend door de zes politieke partijen NDP, NPS, ABOP, PL, A20 en BEP. Hiermee is de samenwerking binnen de nieuw te vormen coalitie officieel bekrachtigd. Maandag heeft de ABOP te kennen gegeven wat ruimte nodig te hebben voor nadere bestudering van het document.
De coalitiepartners hebben zich gecommitteerd aan een samenwerking waarin de vooruitgang van Suriname centraal staat en bestuurders dienstbaar zijn aan het volk. De coalitie stelt zich ten doel om binnen deze regeertermijn ook tastbare resultaten, neer te zetten. Simultaan zal worden gewerkt aan een solide economische basis door onder andere de staatsuitgaven te rationaliseren en de verdiencapaciteit van de staat te verhogen.
Dit document is meer dan een schriftelijk akkoord; het is een belofte aan het volk van Suriname. Na 50 jaar is het tijd dat Suriname daadwerkelijk op eigen benen staat en zelf haar ontwikkelingskoers bepaalt.
Het ondertekend Regeerakkoord 2025-2030 kunt u hier downloaden:
REGEERAKKOORDDownload
- Moesan kan DNA-zetel krijgen na weigering Goerdat..
- WEDEROM ENORME BLAMAGE VOOR DE OPSPORING..
- Pick-ups voor penitentiaire ambtenaren, brandweer, bijstand…..
- Adhin: “Overheid schiet tekort in voorbereiding op arbeidsm…..
- ABOP: Respect voor 180 jaar Boeroes in Suriname..
- JONGEREN NOG WACHTENDE OP STUDIETOELAGE..
- Hard werken..
- Carl Breeveld hekelt formatieproces: “Geen informateur aang…..
- TotalEnergies: GranMorgu blijft meer dan 10 jaar produceren..
- Kantoorruimte op Sosis-terrein volledig uitgebrand..
- Plantagebestuur Carolina neemt initiatief voor ontwikkeling..
- Oliekansen: niemand buitensluiten..
- Van economische groei in 2019 naar een financiële tijdbom i…..
- NDP: Van migratie tot missie: tijd voor toonaangevend agrar…..
- Ontspannen sfeer bij festiviteiten 180 jaar Sranan Boeroes..
- KPS geeft update over veiligheid en aanpak criminaliteit..
- Kritiek op ‘eindeloze zelfkastijding’ slavernijverleden in …..
- Gonesh: “SLM weer op de rails sinds 2022”..
- Surinaams Rode Kruis viert 85 jaar ‘humaniteit in act…..
- Bewustwording rond sikkelcelziekte versterkt tijdens inform…..
- Raghoebarsing over Afreximbank-deal: “Deze ‘koelie’-ministe…..