De behandeling van de strafzaak tegen de 36-jarige ondernemer Orrego T. is op 27 mei 2025 tijdelijk aangehouden, omdat de opgeroepen getuige en politieambtenaar D.B. niet is verschenen. De officier van justitie gaf tijdens de zitting aan dat D.B. momenteel in het binnenland werkzaamheden verricht in het kader van de verkiezingen.
Aangezien hij het volledige onderzoek in deze zaak heeft verricht, verzocht het Openbaar Ministerie om hem opnieuw te dagvaarden voor de volgende zitting. Ondanks de afwezigheid van de getuige bekende de verdachte tegenover de kantonrechter dat hij op 2 februari 2025 een vuistvuurwapen zonder vergunning in bezit had.
Het betrof een Glock 26 met een verlengde magazijn en 24 scherpe patronen. Het vuurwapen werd aangetroffen in zijn voertuig, een Toyota Vitz. De verdachte verklaarde dat hij het wapen als onderpand had gekregen van een zekere ‘Cio’, ook bekend als “Bocca”, in ruil voor een geldbedrag van SRD 17.000. Eerder gaf hij bij de politie aan dat het vuurwapen toebehoorde aan een zekere Johnny.
Inbeslagname en verzoek tot teruggaveNaast het vuurwapen zijn tijdens het onderzoek ook twee oorbellen, een ring en het voertuig van de verdachte in beslag genomen. Tijdens de zitting verzocht Orrego om teruggave van zijn voertuig, dat volgens hem nog wordt afbetaald en nodig is om zijn kinderen naar school te vervoeren.
De officier van justitie stelde dat de teruggave alleen kan plaatsvinden als de verdachte schriftelijk verklaart geen bezwaar te hebben tegen teruggave. Indien aan deze administratieve voorwaarde wordt voldaan, kunnen het voertuig en de sieraden worden teruggegeven. De rechter heeft dit verzoek onder voorbehoud goedgekeurd.
Achtergrond van de zaakDe verdenking tegen Orrego T. omvat drie strafbare feiten, te weten: voorbereiding tot een misdrijf met gebruik van een vuurwapen, handelen in vereniging, en het illegaal bezit van een vuurwapen en munitie zonder vergunning.
Volgens het dossier heeft de politie in de telefoon van de verdachte beeldmateriaal aangetroffen van cambio’s en andere locaties die mogelijk verband houden met eerdere gewapende overvallen. Ook is een ring in beslag genomen die overeenkomsten vertoont met een sieraad dat zichtbaar is op een van de opgenomen video’s. Verder zijn telefoongesprekken tussen de verdachte en vermoedelijke mededaders vastgelegd.
Hoewel Orrego elke betrokkenheid bij overvallen blijft ontkennen en stelt nooit eerder een wapen te hebben gehad, suggereren het aangetroffen bewijsmateriaal en de omstandigheden anders. Het onderzoek naar mogelijke betrokkenheid bij andere strafbare feiten loopt nog.
Vervolg van de zaakDe rechtbank heeft de zaak uitgesteld tot 24 juni 2025. Dan zal onder meer de verklaring van verbalisant D.B. worden aangehoord, die als cruciale getuige wordt gezien in deze strafzaak.
- Dertigjarige inbreker ingesloten..
- Nationale Grenscommissie werkt aan afronding grensgeschille…..
- Generaal Salami gedood bij Israëlische luchtaanvallen op Ir…..
- Man waagt gevaarlijke oversteek over woeste rivier in Aruna…..
- Niet de regering, maar DNA treft blaam bij overname dienstv…..
- BIBIS: publicatie missive inzake grensdeskundige ‘a-nationa…..
- Bibis reageert op uitgelekte missive: ‘Aantrekken expert no…..
- Visserscollectief: regeringen blijven beloven, maar nog ste…..
- India’s Digital Public Infrastructure voorbeeld voor Surina…..
- Analyse verkiezingsuitslag mei 2025: Versnippering, verlies…..
- Verdachte beroving warung ontkent betrokkenheid..
- Minister Nurmohamed presenteert infrastructuurambities op f…..
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden voor stemming president..
- Sheila Kort gepromoveerd; deed onderzoek naar gevolgen kwik…..
- Ook De Schakel/Flora valt ten prooi aan Koi Carper 2..
- Franklin Iwan Robles..
- Snoeien mahoniebomen: Kruising Heeren-/Klipstenenstraat afg…..
- Proces van bewilliging gestart bij gekozen kandidaten..
- Loting laatste WK-kwalificatieronde: Suriname in groep A me…..
- Werelddag tegen Kinderarbeid ook van belang voor Suriname..
- Deviezenregeling en afhandeling buiten geding..