Het Vaillantsplein heeft middels een publiek-private partnerschap (PPP) tussen het ministerie van Openbare Werken (OW) en Yogh Hospitality een volledige transformatie ondergaan. De fontein ter plekke is met hulp van buitenlandse deskundigen duurzaam hersteld. Het draagt voortaan de naam Yogh Fontein, en het onderhoud zal geschieden met de steun van Yogh Hospitality. De officiële oplevering heeft op donderdag 3 april plaatsgevonden in aanwezigheid van OW-minister Riad Nurmohamed, en Jules Ramlakhan, directielid van Yogh Hospitality.
OW en het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (OWC) zijn verantwoordelijk voor het onderhoud van het Vaillantsplein en de fontein. “Maar in de afgelopen tientallen jaren is steeds gebleken dat de overheid de vele parken en pleinen niet optimaal kan onderhouden”, zegt minister Nurmohamed. Volgens hem heeft de overheid in het verleden geprobeerd het Vaillantsplein en de fontein terenoveren en te onderhouden, maar door onvoldoende middelen en aandacht was dit niet succesvol.
De bewindsman voegt eraan toe dat er in 2020 een nieuw beleid is geïntroduceerd met de bedoeling deze openbare plekken in samenwerking met private bedrijven te onderhouden. Dit zou de overheid ontlasten van haar verantwoordelijkheid en zorgen dat het onderhoud beter geschiedt. Uiteindelijk heeft Yogh Hospitality het op zich genomen de fontein met hulp van buitenlandse deskundigen duurzaam te herstellen.
Minister Nurmohamed stelt dat het beheer van de fontein en het plein nu voor de komende tientallen jaren gegarandeerd is. “Door een overeenkomst met de Yogh Hotel Group, die verantwoordelijk is voor zowel de investering als het onderhoud”, aldus de OW-bewindsman. Hij roept het bedrijfsleven op ook deel te nemen aan zulke projecten.
- NDP: Vastberaden en samen met u..
- Helikopter stort neer in Hudsonrivier in New York..
- Hess trekt zich deels terug uit offshoregebieden Suriname e…..
- Remond Frits Bodeutsch (97) Paramaribo 8-4-2025..
- Louisa Monkau – Benjamin (83) Rotterdam 8-4-2025..
- Clumper: factor ‘arbeid’ hoort in het machtcentrum thui…..
- Braziliaan verdacht van ombrengen dienstvrouw..
- Politieke partijen wachten op uitspraak Santokhi na hoger b…..
- NDP-voorzitter Simons presenteert toekomstvisie in Nederlan…..
- SRD 700.000 verduisterd bij broodlevering door medewerker F…..
- VHP-kandidaat Suraj Sahadewlall stapt niet met lege handen …..
- Optsu brengt mogelijke corruptie regeringstoppers boven wat…..
- Raghoebarsing zwijgt over naam instantie bij goudsmokkel..
- Vaccinatieweek 2025: ‘Uw besluit maakt een verschil’..
- Sewdien: Financiering gevonden voor wegstrekking Nickerie-A…..
- Olie-inkomsten? Bescherm ze met een onschendbaar fonds..
- “Aanbesteding Nickerie-Apoera verliep volgens regels”, stel…..
- ‘De roep van Suriname’: Oproep tot herverbinden en opstaan …..
- Shoshana Strock, de dochter van de Israëlische minister van…..
- Israëlische minister en echtgenoot beschuldigd van seksueel…..
- Tijdens de ontmoeting in het Witte Huis met Benjamin Netany…..