Suriname heeft de herschikking van zijn schulden bij China, tot en met 2024, succesvol afgerond. De onderhandelingen over de betalingstermijnen en voorwaarden voor 2025, zijn nog in volle gang, maar de regering kijkt met vertrouwen vooruit. Volgens de minister van Financiën en Planning, Stanley Raghoebarsing, bieden de verbeterde economische vooruitzichten een gunstig uitgangspunt voor de verdere gesprekken.
“De gesprekken met China over de verplichtingen voor 2024, zijn inmiddels achter de rug. We zijn blij dat we deze fase af hebben kunnen ronden”, aldus de minister. De onderhandelingen over het jaar 2025, bevinden zich momenteel in een constructieve fase. “We verwachten dat die gesprekken een stuk vlotter zullen verlopen, mede omdat onze economische vooruitzichten zijn verbeterd”, voegde hij eraan toe.
Raghoebarsing benadrukte dat een goede voorbereiding, diplomatie en een realistische kijk op de internationale verhoudingen, cruciaal zijn voor het succes van dit soort trajecten. “Laten we hopen dat de rede het wint van conflict, maar ondertussen moeten wij onze zaken intern goed op orde hebben.”
Suriname begon in 2020 met het herschikken van zijn buitenlandse schulden, nadat het land in zware financiële problemen was geraakt door een combinatie van economische krimp, valutadepreciatie en hoge schuldenlast. China is een van de grootste bilaterale schuldeisers van Suriname. Tot nu toe zijn er verschillende betalingsregelingen getroffen, met onder meer uitstel van aflossingen en herstructurering van renteverplichtingen.
De voortgang in de gesprekken met China is volgens financieel analisten niet alleen een kwestie van cijfers, maar ook van geo-politieke positionering. China investeert al jaren in Latijns-Amerika en het Caribisch gebied, en streeft ernaar, zijn economische invloed te behouden, zonder diplomatieke spanningen te veroorzaken.
De minister benadrukte dat de huidige positieve economische trends, waaronder stijgende deviezenreserves, een afnemend begrotingstekort en toegenomen investeringen in de olie- en gasindustrie, bijdragen aan een geloofwaardig verhaal aan de onderhandelingstafel. Hoewel de gesprekken over de schulden voor 2025 nog niet zijn afgerond, heerst er optimisme binnen de regering. De verwachting is dat er binnen afzienbare tijd, concrete afspraken kunnen worden gemaakt, waardoor Suriname verder kan werken aan financiële stabiliteit en herstel.
The post ‘Gesprekken over schuldherschikking met China over 2025 lopen nog’ ..
- Staatsolie tekent overeenkomst voor deelname GranMorgu-proj…..
- Massale afmeldingen stembureauleden zorgen voor druk op ver…..
- Natin krijgt nieuw en modern ICT-lokaal..
- EZ-medewerkers ronden BAVP-opleiding met succes af..
- NDP: Massale afzegging stembureaumedewerkers brengt verkiez…..
- Samenwerking SAO en Staatsolie werpt vruchten af: lassers g…..
- OKB vindt uitvallen groot aantal stembureau personeel zorgw…..
- Postmasteropleiding Wetgeving (PMW) officieel geaccrediteer…..
- Waarom Michael Ashwin Adhin de beste presidentskandidaat is..
- Spellingsvoorstellen voor vier nationale talen voorbereid e…..
- Santokhi geeft vanavond 1000 kavels aan geregistreerden FAI…..
- Eerste tuinbouwkas van LVV-project gestart op O.S. Middenpa…..
- Ondanks eerdere stopzetting wijst president Santokhi nu 100…..
- Bezorger beroofd tijdens brommerpech..
- NPS kandidaten plaatsen campagnemateriaal; ‘dan denk ik dat…..
- Massale afmeldingen stembureaupersoneel in Paramaribo..
- Geen quorum bij vergadering Staatsraad over ‘valreepbesluit…..
- Datingappmoordenaar in Californië krijgt 73 jaar cel en sti…..
- Xi Jinping belooft intensievere samenwerking met Latijns-Am…..
- Man zwaargewond bij steekpartij, dader op de vlucht..
- Politie Apoera betrapt oom op heterdaad bij vermoedelijk se…..