PARAMARIBO — Wederverkopers of consumenten worden door het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) opgeroepen diepvrieserwten van het merk Begro en gerookte Atlantische zalmfilet van Leroy Seafood Netherlands terug te brengen naar de winkel of importeur. Bij beide producten is namelijk de schadelijke bacterie listeria monocytogenes ontdekt. “Deze bacterie kan leiden tot ernstige voedselinfecties”, meldt EZ maandag (vandaag) in een persbericht. Eventueel kan er ook contact worden opgenomen met het onderdirectoraat Interne Markt van het ministerie.
De oproep van de zalmfilet komt van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA), die al twee weken geleden, op 22 juli, waarschuwde voor het vervuilde product. De NVWA meldde dat recent in de verpakkingen van de gerookte Atlantische zalmfilet van Leroy Seafood Netherlands (200 gram) de listeria monocytogenes is aangetroffen. Het gaat om de batch 8713456008316 met houdbaarheidsdatum 3-8 augustus 2025 en lotnummers 25197 en 25199.
Bij de diepvrieserwten van middelgrote van Begro komt op de oproep van het Bureau voor Openbare Gezondheidszorg (BOG). Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid wijst op de aanwezigheid van de listeria monocytogenes-bacterie in batch 5024B1 en gezondheidsregistratie AS-BE-21-06625. EZ roept eenieder die deze producten in bezit heeft of twijfelt of het om de voornoemde producten gaat op om deze terug te brengen naar de winkel, waar die zijn gekocht of de importeur.
Beeld ter illustratie. Bij Begro-diepvrieserwten batch 5024B1 is de schadelijke bacterie listeria monocytogenes aangetroffen.
- Weetje van de dag – Vandaag in 1861: ’s Werelds eerste weer…..
- Nieuw-Zeeland maakt verbod op olie- en gaswinning ongedaan..
- Oostenrijkse EU-ambassadeur biedt ontslag aan na geruchten …..
- India krijgt historische Piprahwa-edelstenen terug na is te…..
- Suriname bereidt zich voor om postdiensten en e-commercemog…..
- Ministerie Jeugdontwikkeling en Sport: investeren in talent…..
- Ashanti en Nelly vieren eerste verjaardag van baby KK met a…..
- Backstreet Boys: Een iconische carrière van 30 jaar..
- Sidharth Malhotra en Janhvi Kapoor’s ‘Param Sundari’ krijgt…..
- Karan Johar stopt met regisseren actiefilm, Raj Mehta neemt…..
- SuriPop slaat nieuwe weg in..
- Economische stabiliteit of totale misleiding.
- VIDS wenst aandacht voor grondenrechten op Dag der Inheemse…..
- Noble kiest Surinaamse Blue Water voor logistiek contract i…..
- Vids vraagt aandacht voor grondenrechten inheemse volken op…..
- Carbon-creditmarkt moet binnen zes maanden inkomsten opleve…..
- Hellings stapt naar Arbeidsinspectie na ontslag door EBS-di…..
- Augustus begint zonnig.
- ‘Regeren is harde besluiten nemen’..
- Kaarten geschud: SCVU na sterke inhaalslag ongeslagen hoofd…..
- Baby geboren uit meer dan 30 jaar geleden ingevroren embryo..