Als onderdeel van de aanpak van overvolle en verwaarloosde cellenhuizen is gisteren het cellenhuis te Munder officieel heropend. Het pand is grondig gerestaureerd en opnieuw geschikt gemaakt voor de opvang van arrestanten. De locatie zal primair worden gebruikt voor de insluiting van personen die verdacht worden van lichtere vergrijpen.
ADVERTENTIE
Hierdoor wordt gerichter gebruikgemaakt van de beschikbare ruimte en ontstaat verlichting binnen andere, zwaarder belaste cellenhuizen. Het initiatief tot renovatie en herinrichting van het cellenhuis werd genomen door het Openbaar Ministerie (OM), met als doel verdachten van lichtere vergrijpen apart te kunnen opvangen. Dit past binnen het bredere beleid van het OM om reeds vóór arrestatie differentiatie in detentie mogelijk te maken.
Verdachten van lichte strafbare feiten, zoals verkeersmisdrijven, hoeven hierdoor niet langer opgesloten te worden met personen die verdacht worden van ernstige delicten zoals berovingen. Dit verkleint de kans op negatieve beïnvloeding door zwaardere criminelen.
Het OM wijst al langer op de problematiek in de bestaande voorzieningen: overbezetting, slechte hygiëne en het ontbreken van een duidelijke scheiding tussen populaties. Volgens het geldende systeem behoren verdachten in voorarrest te worden ondergebracht in het Huis van Bewaring, terwijl veroordeelden hun straf moeten ondergaan in een penitentiaire inrichting.
Met de ingebruikname van deze locatie ontstaat niet alleen verlichting bij andere overbelaste politieposten, maar ook een betere spreiding van verdachten in voorarrest. Dit draagt bij aan menswaardiger detentieomstandigheden en efficiënter ruimtegebruik.
- Somohardjo: VHP komt met Javaanse vicepresidentskandidaat..
- Nationaal Archief Suriname en Nederland versterken samenwer…..
- USV: ‘Wij vragen geen ode – wij vragen om daden’..
- WEGENPROJECTEN IN HET VERKIEZINGSJAAR ROEPEN VRAGEN OP..
- BUSINESS AS USUAL..
- Nieuw sportveld en logeergebouw in Godoholo..
- RBT- Midden houdt manspersoon aan voor verduistering..
- Vrouw met pepermunt aangehouden waarin drugs was verwerkt o…..
- Missie SHK verzorgt Pediatric Basic Life trainingen aan zor…..
- Eerste steenlegging bouw overdekte openlucht crematiezaal t…..
- Verkiezingsvoorlichting ook voor Blindencentrum..
- SVV U21-jongens volleybalkampioen..
- Rover rukt ketting van gepensioneerde man weg..
- Santokhi fietst met 1.700 deelnemers: logistieke problemen …..
- Politici creëren graag preferente werkelijkheden..
- Onderminister Biza: “Verkiezingen gaan normaal door”..
- Dame geraakt door schot uit illegaal vuurwapen..
- Amerikaanse oud-president Biden heeft agressieve vorm van p…..
- WAAR BLIJFT DE VERBINDING MET HET VOLK..
- Vicepresident of Vechter?..
- Nationale Commissie Kinderarbeid krijgt versterking via wet…..