Gepensioneerde ambtenaren krijgen deze maand een extra verhoging van 5 procent op hun pensioen. Dit vormt het tweede deel van de herwaardering van het pensioen, waarvan het eerste deel (15%) in november 2024 is doorgevoerd. De verhoging wordt nu vast opgenomen in het pensioenbedrag. Daarnaast wordt de eerder toegekende koopkrachtversterking, die voorheen als toelage werd uitgekeerd, nu structureel opgenomen in het pensioen.
De herwaardering van de pensioenen is per 1 januari 2025 ingegaan. Daarom ontvangen gepensioneerde ambtenaren in maart en april 2025 een nabetaling (TWK) over de voorgaande maanden. Zoals bij eerdere herwaarderingen, wordt de loonreeks van actieve ambtenaren als basis gebruikt voor de herberekening van de pensioenen. De uiteindelijke pensioenhoogte wordt bepaald op basis van de rechtspositie bij uitdiensttreding en het aantal dienstjaren.
Het Pensioenfonds Suriname wijst erop, dat sommige gepensioneerden geen verschil zullen merken in hun netto pensioen, ondanks de verhoging. Dit komt doordat zij sinds 2018 al toelages ontvingen als voorschot op de herwaardering. Bij deze groep gepensioneerden kon de verhoging niet leiden tot een hoger pensioenbedrag, dan de reeds ontvangen toelages. Om te voorkomen dat zij erop achteruitgaan, blijven deze toelages behouden onder de naam ‘Relatieve Overwaardering’ (ROW).
Vanaf deze maand zal op de financiële verklaring van elke gepensioneerde zichtbaar zijn, hoeveel hij of zij ontvangt aan ROW. Als er een bedrag hoger dan SRD 0 staat bij ROW, betekent dit dat de pensioenverhoging op basis van de loonreeks van januari 2025 niet hoger uitvalt dan de eerder ontvangen koopkrachtversterking. Hierdoor blijft het uiteindelijke uit te betalen pensioenbedrag ongewijzigd voor deze groep.
Met deze maatregelen beoogt de overheid de koopkracht van gepensioneerde ambtenaren te versterken en tegelijkertijd inkomensachteruitgang te voorkomen.
The post Gepensioneerde ambtenaren ontvangen tweede deel pensioenverhoging ..
- Eerste Peace Pole van Rotary Clubs in Suriname onthuld..
- SPA en DRS niet gefocust op plek kandidatenlijst..
- ORANJEWOUD..
- GEVAAR VAN POLITIEK GEWELD..
- Buien en bewolking wisselen elkaar af..
- Politieverklaring over moord en zelfmoord te Houttuin..
- Jagdeo: Guyana benut alle diplomatieke kanalen in grensgesc…..
- John Nevill Blijd (61) Amsterdam 2-3-2025..
- (Bertus) Delano Romeo Marengo (61) Rotterdam 26-2-2025..
- Canada: Mark Carney wint race om Trudeau op te volgen..
- Vlaamse delegatie presenteert VIKAP project aan dc Nickerie..
- “Alle drie krijgsmachten zullen versterkt worden”..
- Onnodige sirenes, oftewel de zoete smaak van macht..
- Yellow Birds-captain Emanuels: ‘Verlies Schakel de Flora is…..
- Voorzitter SPA: ‘Onze samenwerking betekent geen andere Nie…..
- NPS niet blij met huidige positie van de burgers..
- Rusland: NPS aan het begin van een nieuwe glorie..
- Column: Borrelpraat no. 862..
- VHP Rijnmond debat en discussie middag in Gouda..
- President juicht verzoeningsdienst Platform Inheemse Christ…..
- Atalanta Gooit Titelstrijd Open na Zege op Juventus..