Genevievre Jordan wordt vandaag mogelijk toegelaten tot De Nationale Assemblee (DNA) als volksvertegenwoordiger namens de ABOP. Op de vraag hoe zij aankijkt tegen de kritiek die op haar wordt geuit als parlementariër, zegt Jordan dat sommige mensen een probleem met haar hebben, maar zijzelf niet met mensen — daarom voelt ze ook geen behoefte om te reageren. “Mensen die problemen hebben, praten. Ik heb geen problemen daarmee, dus ik reageer niet.”
Het is haar tweede termijn in het parlement. In een gesprek met Suriname suriname en D-TV Express benadrukt Jordan dat ze zich deze keer sterker zal inzetten voor het parlementaire werk, in tegenstelling tot haar vorige termijn, waarin ze zich vooral bezighield met de uitvoering van projecten.
“Tijdens het vorige kabinet heb ik projecten helpen trekken vanuit bepaalde ministeries. Maar deze keer wil ik me focussen op het maken van wetten en het vertegenwoordigen van het volk in het parlement,” zegt Jordan.
Zij bekleedde eerder ook de functie van onderminister op het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, waar ze verantwoordelijk was voor het onderwijs in het binnenland. Ze vervulde die functie zo’n vier à vijf maanden, maar door de korte periode kon ze naar eigen zeggen weinig realiseren. Nu krijgt ze opnieuw de kans om via het parlement bij te dragen aan onder meer het verbeteren van het onderwijs in Suriname.
Bij de verkiezingen stond ze op de negende plaats op de kandidatenlijst van de ABOP. Dankzij opschuivingen binnen de partij, onder meer door het ministerschap van David Abiamofo, heeft ze een zetel in DNA weten te bemachtigen.
Jordan wil zich onder andere inzetten voor de oprichting van een voedselbank in Suriname. Met het nieuwe kiesstelsel zegt Jordan dat haar focus niet enkel op het binnenland zal liggen. “Ik kom uit het binnenland, maar ik zal mijn vleugels spreiden naar alle districten in Suriname.”
- Zware aardbeving treft Russische regio Kamtsjatka: tsunamiw….
- Jamie Lee Curtis wil stoppen vóór Hollywood haar afwijst va…..
- Flo Rida keert terug naar Nederland voor eerste soloconcert…..
- Vervolg op ‘Bend It Like Beckham’ komt er eindelijk aan..
- Jeannie Mai openhartig over co-ouderschap met ex Jeezy..
- Postpakket voor een ander? Denk twee keer na..
- Zware aardbeving treft Russische regio Kamtsjatka: tsunamiw…..
- DR- en RR leden Paramaribo en Sipaliwini geïnstalleerd..
- Jordan: ‘Ik ben een stem voor het volk’..
- SLM moet Casas en Luchthavenbeheer ongeveer 16 miljoen US d…..
- Rechter straft verdachte ondanks gebrek aan direct bewijs: …..
- Tsang eng dati..
- 91-jarige man gekneveld, mishandeld en beroofd..
- OM: ‘Verontrustende toename verdovende middelen in geschenk…..
- Veel bewolking met kans op wat regen.
- Twee rovers aangehouden na 91-jarige beroofd en gekneveld t…..
- Directie Staatsolie bij president Geerlings-Simons..
- ‘Ook Britse agenten beschuldigd van misbruik in grote zaak …..
- VK dreigt Palestina in september te erkennen als Israël gee….
- George Harrold André Hoogdorp (82) Amsterdam 25-7-2025..
- Jaïros Steven Elshot (52) Amsterdam 26-7-2025..