PARAMARIBO — Vanaf de overname van Rosebel Gold Mines door Zijing Mining Group zijn er volgens general manager Qianjie Wang “aanzienlijke verbeteringen” doorgevoerd binnen het bedrijf. “Rosebel opereerde voorheen met verlies. Sinds de overname hebben wij ingezet op winstgevendheid, het scheppen van werkgelegenheid en het leveren van toegevoegde waarde aan het land”, hield Wang president Jennifer Geerlings-Simons maandag voor tijdens een onderhoud.
Volgens de general mananger heeft Zijin Rosebel in de afgelopen twee jaar tweehonderd miljoen US dollar gestopt in kapitaalinvesteringen. Mede hierdoor kon de levensduur van de mijn worden verlengd met nog eens twintig jaar, zei Wang tijdens het overleg.
“Wij monitoren dagelijks waterkwaliteit, lozingen en afvalstoffen. Tot op heden zijn er geen significante negatieve milieueffecten geconstateerd”General manager Qianjie Wang
Over milieubescherming gaf de general manager aan dat het bedrijf zich bewust is van de potentiële impact van mijnbouwactiviteiten op het milieu en daarom strenge maatregelen treft. “Wij voeren vóór, tijdens en na elke mijnactiviteit uitgebreide milieueffectrapportages uit en monitoren dagelijks waterkwaliteit, lozingen en afvalstoffen. Tot op heden zijn er geen significante negatieve milieueffecten geconstateerd”, verzekerde Wang.
Nauwe samenwerking
Het bedrijf heeft zich, aldus de general manager, ook gericht op versterking van de banden met lokale gemeenschappen en het scheppen van werkgelegenheid. Er werd daarbij “groot geïnvesteerd” in lokale gemeenschappen.
Het staatshoofd sprak volgens de Communicatiedienst Suriname (CDS) haar waardering uit voor de inspanningen van de maatschappij op het gebied van duurzame economische ontwikkeling. Ze onderstreepte het belang van een nauwe samenwerking met de regering en andere stakeholders, met bijzondere aandacht voor milieuverantwoordelijkheid.
Volgens de CDS had de ontmoeting tussen de president en de leiding van Zijin Rosebel Gold Mines als doel nader kennis te maken met elkaar en informatie uit te wisselen over de werkzaamheden en toekomstplannen van het mijnbedrijf. Wang gaf een uitgebreide toelichting over de activiteiten van het moederbedrijf Zijin Mining Group en de ontwikkelingen binnen Rosebel sinds de overname twee jaar geleden.
- Dagblad Suriname, dinsdag 5 augustus 2025..
- EU en Suriname intensiveren samenwerking; luchtvaartblackli…..
- Bromfietsdief op heterdaad betrapt..
- Landveld: ‘Suriname kan meer halen uit het toerisme’..
- Bondsvoorzitter tegen nieuwe lichting douane-aspiranten: ‘J…..
- Directeur Grassalco pleit voor minder focus op VS en Europa…..
- OM onderzoekt mogelijk wanbeheer bij Binnenlandse Zaken..
- Irshaad Fatehmahomed (NPS) bereid zich voor op drukke perio…..
- Verdachten zware mishandeling en poging diefstal opgesloten..
- Braziliaanse oud-president Bolsonaro onder huisarrest wegen…..
- Carmen Tecla Francis (68) Rotterdam 3-8-2025..
- Norine Bernadette Valpoort – Faverey (85) Den Haag, …..
- Natin opleiding Olie en Gas uitdagend en verrijkend..
- President Simons prijst bijdrage Zijin Rosebel aan economie…..
- Na 35 jaar eindelijk ‘beweging’: Dochter Herman Gooding aan…..
- SLM moet betere positie krijgen..
- SLM heeft vanaf deze maand eigen vrachtvliegtuig..
- Nieuwe elektrische pick-up rijdt nu ook op Surinaamse wegen..
- Achtjarige overlijdt na incident met waterscooter..
- Minister Tsang laat zich uitgebreid informeren over beleid …..
- NIEUWE BELIZAANSE VALUTA MORGEN BIJ GELDAUTOMATEN IN HET HE…..