De voordracht van André Misiekaba als beoogd minister van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid heeft gemengde reacties losgemaakt in de samenleving. Ook binnen medische kringen wordt met verwondering gekeken naar deze mogelijke benoeming. Arts en voorzitter van 597 Netwerken, Ruben Del Prado, liet hierover zijn mening horen.
Volgens Del Prado beschikt Misiekaba over beperkte kennis van de primaire gezondheidszorg en publieke gezondheidsvraagstukken (public health). Hij wijst er echter op dat de aankomend president Jenny Simons eerder heeft aangegeven zich ervan bewust te zijn dat een minister niet alles weet of kan. Zij wil daarom technische teams aanstellen ter ondersteuning van het ministerieel beleid.
In een gesprek met Sun Web TV deed Del Prado een oproep aan Simons om directieleden binnen het ministerie die goed werk hebben geleverd — ook als zij tot andere partijen behoren — niet zomaar uit hun functie te ontheffen. Hij stelt verder vernomen te hebben dat er op het Kabinet van de President en dat van de Vicepresident technische teams zullen worden gevormd die de ministers gaan ondersteunen.
Del Prado waarschuwt ervoor om hiermee zorgvuldig om te gaan, zodat er geen “alternatieve kabinetten” ontstaan. Hij spreekt de hoop uit dat degenen die in zulke vooruitgeschoven posities worden geplaatst, zich volledig zullen inzetten voor goede resultaten.
Hij benadrukt dat hij positief naar de toekomst wil blijven kijken. Del Prado roept de samenleving op om de nieuwe ministers te ondersteunen: “Blijven klagen heeft geen zin.”
- Maurits Merle William Sairras (55) Amsterdam 18-6-2025..
- Volksgezondheid: geen verhoogd risico op meningitis door sl…..
- Suriname rouwt om heengaan Patricia Etnel: ‘Het land heeft …..
- Toyota blijft vasthouden aan omstreden standpunt tegen voll…..
- Minister Nurmohamed heeft geen duidelijkheid over betaling …..
- Natio eindigt als laatste in poule A Concacaf Gold Cup..
- Philipsburg ongeslagen kampioen Fiba 3×3 Quest..
- De Chinese diaspora: een wereldwijd netwerk dat zich voor h…..
- Nederland geeft 119 gestolen sculpturen terug aan Nigeria..
- Democratie van onderop: een oplossing voor komende regering..
- Politie Zanderij houdt verdachte aan voor diefstal geldbedr…..
- Regeerakkoord zo goed als rond..
- Geerlings-Simons: ‘We gaan geen SRD 800 uitdelen zoals Chan…..
- Meer dan 4000 e-paspoorten verstrekt in zes weken tijd..
- Olieaanval in Iran zet wereld op scherp; VES: Voorkom panie…..
- Yellow Birds-coach Gallant: ‘We hebben een titel te verdedi…..
- SAO zet aanloop naar viering 45-jarig bestaan..
- Twee verdachten beroving te Santigron in de kraag gevat..
- Column: Borrelpraat no. 877..
- Covid-19-pandemie: historie en analyse (7)..
- Ramdin leidt woensdag zijn eerste Algemene Vergadering van …..