De voordracht van André Misiekaba als beoogd minister van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid heeft gemengde reacties losgemaakt in de samenleving. Ook binnen medische kringen wordt met verwondering gekeken naar deze mogelijke benoeming. Arts en voorzitter van 597 Netwerken, Ruben Del Prado, liet hierover zijn mening horen.
Volgens Del Prado beschikt Misiekaba over beperkte kennis van de primaire gezondheidszorg en publieke gezondheidsvraagstukken (public health). Hij wijst er echter op dat de aankomend president Jenny Simons eerder heeft aangegeven zich ervan bewust te zijn dat een minister niet alles weet of kan. Zij wil daarom technische teams aanstellen ter ondersteuning van het ministerieel beleid.
In een gesprek met Sun Web TV deed Del Prado een oproep aan Simons om directieleden binnen het ministerie die goed werk hebben geleverd — ook als zij tot andere partijen behoren — niet zomaar uit hun functie te ontheffen. Hij stelt verder vernomen te hebben dat er op het Kabinet van de President en dat van de Vicepresident technische teams zullen worden gevormd die de ministers gaan ondersteunen.
Del Prado waarschuwt ervoor om hiermee zorgvuldig om te gaan, zodat er geen “alternatieve kabinetten” ontstaan. Hij spreekt de hoop uit dat degenen die in zulke vooruitgeschoven posities worden geplaatst, zich volledig zullen inzetten voor goede resultaten.
Hij benadrukt dat hij positief naar de toekomst wil blijven kijken. Del Prado roept de samenleving op om de nieuwe ministers te ondersteunen: “Blijven klagen heeft geen zin.”
- Personeel SAO zwaait AWJ-minister Mac Andrew uit..
- Zelfde weerpatroon bewolkt, zon en onweer..
- Suriname participeert aan internationale natuurkunde olympi…..
- Edna Rebekka Pinas (90) Schiedam 10-7-2025..
- Illegale migratie eist opnieuw levens op Caribische route..
- Hoge verwachtingen volleybalbond bij eerste Norceca Beach T…..
- Minister Emanuël stapt voorlopig uit actieve politiek..
- 5 scholieren naar Parijs voor Internationale Natuurkunde Ol…..
- Rijstboeren Nickerie vestigen hoop op aankomende minister N…..
- Strikte veiligheidsmaatregelen en wegafsluitingen rond inau…..
- Inter Moengotapoe bestijgt kampioenstroon..
- Mobieltjes en mentale druk mede oorzaak lage slaagcijfers o…..
- GESTRAFT DOOR OPENBARE WERKEN..
- Reactie op ”Santokhi’s toespraak…zelfverh…..
- Deels overtuigde rechter veroordeelt man voor marihuanabezi…..
- Kimberly Kersting vertegenwoordigt Suriname in Miss Caribbe…..
- Minister Landvreugd: “Het zal ons nooit lukken om perfecte …..
- “Miljoenen doden door stofstormen wereldwijd”..
- GEEN LINTJES VOOR WIE HET VOLK BELAZERDE..
- Vrouwenpeloton bijzonderheid defilé 16 juli..
- Ori tevreden met zijn aanstaande opvolger..