De voordracht van André Misiekaba als beoogd minister van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid heeft gemengde reacties losgemaakt in de samenleving. Ook binnen medische kringen wordt met verwondering gekeken naar deze mogelijke benoeming. Arts en voorzitter van 597 Netwerken, Ruben Del Prado, liet hierover zijn mening horen.
Volgens Del Prado beschikt Misiekaba over beperkte kennis van de primaire gezondheidszorg en publieke gezondheidsvraagstukken (public health). Hij wijst er echter op dat de aankomend president Jenny Simons eerder heeft aangegeven zich ervan bewust te zijn dat een minister niet alles weet of kan. Zij wil daarom technische teams aanstellen ter ondersteuning van het ministerieel beleid.
In een gesprek met Sun Web TV deed Del Prado een oproep aan Simons om directieleden binnen het ministerie die goed werk hebben geleverd — ook als zij tot andere partijen behoren — niet zomaar uit hun functie te ontheffen. Hij stelt verder vernomen te hebben dat er op het Kabinet van de President en dat van de Vicepresident technische teams zullen worden gevormd die de ministers gaan ondersteunen.
Del Prado waarschuwt ervoor om hiermee zorgvuldig om te gaan, zodat er geen “alternatieve kabinetten” ontstaan. Hij spreekt de hoop uit dat degenen die in zulke vooruitgeschoven posities worden geplaatst, zich volledig zullen inzetten voor goede resultaten.
Hij benadrukt dat hij positief naar de toekomst wil blijven kijken. Del Prado roept de samenleving op om de nieuwe ministers te ondersteunen: “Blijven klagen heeft geen zin.”
- ‘Constitutioneel Hof dreigt slachtoffer te worden van polit…..
- Gewapende overval aan Lalawweg..
- Kabinet President stelt onderzoek in naar lek vertrouwelijk…..
- Kanhai: “Santokhi moet strafrechtelijk vervolgd worden”..
- Kersten stapt in havenproject Comport met 50% aandeel..
- Rover mishandelt en berooft vrouw in woning..
- Gekozenen aanvaarden bij CHS resultaat verkiezing..
- Ursila Antoinette Stena-Maarbach..
- Economische gijzeling..
- NDP-assembleelid Jones: “Wij sluiten niemand uit”..
- Acht jaar cel en SRD 50.000 boete geeïst voor cokemokkel vi…..
- Netanyahu’s aanval op Iran – strategisch keerpunt of politi…..
- Zware metalen en zwangerschapsuitkomsten: Sheila Kort promo…..
- Financieel adviseur Karamat: RVI-programma ‘levensgevaarlij…..
- Mario Vermeer vertegenwoordigt Suriname op internationaal J…..
- Waarom Suriname zijn president niet meer in het geheim moet…..
- Vaststelling grens Suriname in afrondende fase..
- Advocaten betwisten drugs dropping door Colombianen..
- Suriname treft Panama, El Salvador en Guatemala in laatste …..
- OM eist langdurige gevangenisstraffen in drugszaak..
- Indonesië en Suriname versterken culturele samenwerking..