De Openbare School Bigiston in Marowijne heeft het afgelopen weekend een belangrijke impuls gekregen dankzij de inzet van de creatieve organisatie Para’s Media. Na een geslaagde inzamelingsactie werd de school voorzien van broodnodige apparatuur, waaronder een kopieermachine, een laptop en een brushcutter.
De hulpactie begon met een noodkreet van het onderhoofd van Bigiston, Xiomara Main, die wees op het nijpende tekort aan elementaire schoolmiddelen. Hoewel eerst werd geprobeerd hulp te verkrijgen via reguliere instanties, bleef een reactie uit. In overleg met de school besloot Para’s Media daarop om zelf actie te ondernemen.
Onder leiding van directeur El Durando Misiedjan werd een reeks fondsenwervende initiatieven op touw gezet. Zo hield de organisatie een interne inzameling onder haar leden, riep ze de hulp in van sponsoren en vrienden, en organiseerde een speciale benefit carwash day bij Diede Carwash. Ook enkele betrokken leerkrachten van OS Bigiston droegen spontaan bij.
De actie resulteerde uiteindelijk in het verzamelen van voldoende middelen om de gewenste apparatuur aan te schaffen. De feestelijke overdracht vond afgelopen weekend plaats, onder toeziend oog van leerlingen, ouders en leerkrachten. De dankbaarheid en opluchting waren voelbaar.
Naast de schenking organiseerde Para’s Media een feestelijk weekendprogramma voor de gemeenschap van Bigiston. Er was een talentenavond, een filmvertoning, een sportdag en een gezamenlijke cook-out – allemaal bedoeld om de banden binnen de gemeenschap te versterken.
“Het was enerverend,” vertelt Para’s Media-lid Dona, “maar zoals de ouderen zeggen: als je een slang doodt, moet je zijn kop meteen afhakken. We zijn blij dat alles volgens planning is verlopen.”
Met dit initiatief toont Para’s Media hoe kunst, solidariteit en doorzettingsvermogen kunnen samenkomen in een krachtig voorbeeld van gemeenschapszin.
- Politiek is een keuze, geen roeping van God..
- ‘Regering gaat voor soepele transitie’..
- André Misiekaba kandidaat-minister van Volksgezondheid..
- Twee aanhoudingen in Regio West voor geweld en smokkelwaar..
- Chinese irritatie..
- Gemeenschap en creativiteit brengen uitkomst voor school in…..
- Bestuurswisseling Rotary Club of Paramaribo Quota..
- VRTS bespreekt knelpunten met regering..
- ABOP presenteert kandidaat-ministers: Bee, Abiamofo, Monora…..
- Bronto Somohardjo vermoedt politieke rancune achter stap pr…..
- ABOP draagt Bee, Abiamofo, Monorath en Huur voor als minist…..
- Lid Arrestatieteam succesvol door internationale training A…..
- Armand Snijders heeft het mis over SRD 8 miljard; geen geld…..
- Santokhi eert regeerteam: “We zijn als team geslaagd om het…..
- Surinaamse callcenterbranche nodigt vakbond uit voor open g…..
- Landveld: “Ik heb ervaring met sterke vrouwen”..
- Voortvluchtige verdachte dood aangetroffen na geweldsincide…..
- Roberta Pinas bakt ‘presidentieel paleis’-taart met 50 jaar…..
- Inschrijfgeld IOL niet meer van deze tijd..
- OM in hoger beroep tegen vonnis vrijspraak Van den Bergh..
- Ressortsraadsleden van Kabalebo beëdigd..