De Openbare School Bigiston in Marowijne heeft het afgelopen weekend een belangrijke impuls gekregen dankzij de inzet van de creatieve organisatie Para’s Media. Na een geslaagde inzamelingsactie werd de school voorzien van broodnodige apparatuur, waaronder een kopieermachine, een laptop en een brushcutter.
De hulpactie begon met een noodkreet van het onderhoofd van Bigiston, Xiomara Main, die wees op het nijpende tekort aan elementaire schoolmiddelen. Hoewel eerst werd geprobeerd hulp te verkrijgen via reguliere instanties, bleef een reactie uit. In overleg met de school besloot Para’s Media daarop om zelf actie te ondernemen.
Onder leiding van directeur El Durando Misiedjan werd een reeks fondsenwervende initiatieven op touw gezet. Zo hield de organisatie een interne inzameling onder haar leden, riep ze de hulp in van sponsoren en vrienden, en organiseerde een speciale benefit carwash day bij Diede Carwash. Ook enkele betrokken leerkrachten van OS Bigiston droegen spontaan bij.
De actie resulteerde uiteindelijk in het verzamelen van voldoende middelen om de gewenste apparatuur aan te schaffen. De feestelijke overdracht vond afgelopen weekend plaats, onder toeziend oog van leerlingen, ouders en leerkrachten. De dankbaarheid en opluchting waren voelbaar.
Naast de schenking organiseerde Para’s Media een feestelijk weekendprogramma voor de gemeenschap van Bigiston. Er was een talentenavond, een filmvertoning, een sportdag en een gezamenlijke cook-out – allemaal bedoeld om de banden binnen de gemeenschap te versterken.
“Het was enerverend,” vertelt Para’s Media-lid Dona, “maar zoals de ouderen zeggen: als je een slang doodt, moet je zijn kop meteen afhakken. We zijn blij dat alles volgens planning is verlopen.”
Met dit initiatief toont Para’s Media hoe kunst, solidariteit en doorzettingsvermogen kunnen samenkomen in een krachtig voorbeeld van gemeenschapszin.
- Kleine partijen hoopvol over aankomend kabinet: ‘We hebben …..
- Ruth Wijdenbosch over ‘lieve Chan’: “Eenvoud siert de…..
- Simons waarschuwt corruptieve personen: “Wie steelt, sturen…..
- Benefietactie voor Huize Ashiana..
- VHP zal nieuwe regering opbouwend maar kritisch ondersteune…..
- Vicepresident-elect Rusland: ‘Moment van bezinning en geen …..
- Meningen verdeeld, maar hoopvol over eerste vrouwelijke pre…..
- Adhin: Simons en Rusland krijgen volledige parlementaire st…..
- VHP houdt vast aan inclusiviteit..
- President Santokhi buigt voor de wil van het volk: “Sranan,…..
- BETERE AANPAK MONUMENTEN..
- AGU PEN!..
- Ook vandaag regen en onweersbuien..
- BRICS-top in Rio van start: Xi en Poetin afwezig, verdeeldh…..
- Seferinus Eduard Linkers (73) Paramaribo 1-7-2025..
- Rusland: Vp-schap is geen beloning, maar een opdracht voor …..
- Adhin: “aantreden Simons en Rusland nieuwe kans voor nation…..
- Transvaal-coach Mannen baalt na nederlaag tegen Inter Moeng…..
- Gabreyenne Weeks: “Recruitment Event opende de deur naar mi…..
- Column: Waar aasgieren regeren en reigers waken..
- Simons en Rusland erkennen grote verantwoordelijkheid..