In het weekend hebben traditionele gezagsdragers van de Saamaka zich teruggetrokken in Bakaaboto voor een workshop, georganiseerd door de Stichting Bureau Vereniging Saamaka Gemeenschappen (VSG). Deze bijeenkomst vond plaats binnen het project Reviving Saamaka Knowledge on Forest and Biodiversity Preservation, in samenwerking met IFAD/ILC.
De focus lag op het vastleggen van de rijke culturele biodiversiteit en de diepgewortelde kennis van de ouderen over de geschiedenis van de Saamaka, de spirituele en sociale waarden, en het gebruik van het bos. Tijdens de sessies werd een kaart opgesteld met de grenzen en woongebieden van de verschillende Lö’s, vanaf het Brokopondo Stuwmeer tot Asidonhopo, een regio met ongeveer 60 dorpen.
Daarnaast werd besproken welke traditionele gebruiken hebben bijgedragen aan het behoud van het bos. Deelnemers analyseerden de rituelen rondom jagen, vissen, en het gebruik van medicinale planten, evenals de bescherming van heilige plekken. Grote zorgen kwamen naar voren over bedreigingen zoals illegale houtkap, klimaatverandering en gebrek aan respect voor de natuur door jongeren.
Een belangrijk moment was de discussie over lopende aanvragen voor gemeenschapsbossen bij het Ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB). De uitbreiding van de weg van Palmera’s Hout N.V. richting het dorp Bendiwata bracht extra bezorgdheid. Dit versterkte de strijdvaardigheid van de Saamaka-gemeenschap om hun gebied en collectieve rechten te beschermen tegen verdere aantasting.
- Controles op wettelijk vereiste kassasystemen opgevoerd..
- Suriname en Nederland voeren 13e overleg over terugname van…..
- EZ sluit supermarkten met onjuiste kassasystemen..
- Leerkrachten dreigen terug te keren naar Paramaribo vanwege…..
- Ontwikkeling: misstappen en stappen (11): Frank Esseds Big …..
- Moeder van Coronie bouwt aan een beter district..
- Rusland reageert op Trump’s dreiging om Panamakanaal terug …..
- OKB houdt toezicht op terinzagelegging kiezerslijsten..
- 46 personen nemen deel aan 2e diplomaten opleiding..
- Bushouders ontvangen achterstallige brandstofcompensatie..
- Belfort gelooft dat menselijk handelen een rol gespeeld hee…..
- Nieuwe rapportboekjes eindelijk onderweg naar scholen..
- VREEDZAME IRONIE..
- Toyota Vitz gewild doelwit voor dieven, maar ‘nachtmerrie’ …..
- Ochtendbuien en verspreide onweersbuien in de middag..
- 46 mensen laten zich scholen in diplomatie..
- Dertiende overleg Terugname Wederzijdse Onderdanen vruchtba…..
- Bond ABP ROS verwerpt verzoek districtscommissarissen..
- Ook zwaarst gestraften voor Capitoolbestorming weer op vrij…..
- Joan Gloria Mezas (71) Amsterdam 16-1-2025..
- Henna liesete Feller (73) Nederland 19-1-2025..