‘Mr. B was één van de belangrijkste mensen in de Nederlandse bubbling scene’
PARAMARIBO — “Eén ding wat Mr. B wilde is dat ik bleef dansen en de jeugd blijf inspireren en dat we bubbling echt naar voor brengen met ze allen!” schrijft danser en dansdocent Randy Telgt op Facebook. “Er zijn nieuwe dingen onderweg: theaterstuk, documentaire over bubbling met de laatste woorden van Mr. B.” Lloyd Stuart Holtuin, meer bekend als Mr. B, overleed op 29 mei op 59-jarige leeftijd in Nederland. De doodsoorzaak is niet bekendgemaakt.
Holtuin was één van de eerste organisatoren van urban- en bubblingparties in de jaren negentig, begin 2000 in Nederland. Hij organiseerde onder meer de grootste bubblingbattles Amsterdam tegen Rotterdam in discotheek Imperium van Rotterdam.
Platform
De deejays Menace, Funk, Memmie, Bill M-Connection, Chuckie, Gilly, Massive, Kora en natuurlijk The Coversquad met Deepcover en Undercover aka dj Superior zijn enkele dj’s in zijjn organisatie L & L Productions, die later supersterren werden. Voor de befaamde dj Chuckie was Mr. B één van de eerste mensen die hem een kans gaf om te draaien in Rotterdam.
Chuckie tegen de Ware Tijd: “Hij is één van de belangrijkste mensen in de geschiedenis van de Nederlandse bubbling scene. Door zijn events gaf hij platform aan dansers, dj’s, producers en artiesten. Ik ben hem voor altijd dankbaar.”
Diep dankbaar
Ook danser Imro Jr Ritfeld zwaait op Facebook lof toe aan Holtuin. “Met het heengaan van Mr B verliezen we een man die voor velen van onschatbare waarde is geweest. Iemand die talent herkende, kansen bood en een blijvende indruk achterliet; of het nu ging om het vormen van herinneringen aan een onvergetelijke jeugd of het bieden van een podium waarop velen konden schitteren.”
Ritfeld schrijft Holtuin “diep dankbaar” te zijn. “Voor het podium dat hij mij gaf en voor zijn bijdrage aan één van de mooiste periodes van mijn leven. Zijn impact leeft voort in de mensen die hij raakte en in de herinneringen die wij koesteren.”
Eerbetoon
Donderdag werd in Rotterdam een feest ter ere aan de overleden geestevader van urban en bubbblinparties georganiseerd. Het werd een avond vol herinneringen en verhalen. Mr B wordt zaterdag gecremeerd.
Holtuin werd in Suriname geboren. Hij was één jaar toen hij met zijn moeder naar Nederland vertrok, waar zijn vader Murwin Stuart Holtuin al woonde. Het gezin vestigde zich een tijdje in in Amsterdam, maar Mr B. is grotendeels opgegroeid in Rotterdam West samen met zijn drie zusjes en zijn moeder.
- VES presenteert ingrijpend plan voor kostenefficiënte gezon…..
- Nieuwe handelsstrijd onder Trump: Suriname tussen dreiging …..
- NPS houdt spoedcongres over samenwerking in nieuwe coalitie..
- Bespreking met 5 partijen afgerond; NDP praat nog met ABOP..
- Ied-Ul-Adha op vrijdag 6 juni..
- Commissie Veiligheid verkiezingen 2025: ‘Tijdig en effectie…..
- Brede onvrede over president Santokhi drijft partijen in de…..
- Breaking: Onderhandelingen NDP, NPS, PL, BEP en A20 afgeron…..
- Santokhi ontvangt politieke partijen voor overleg..
- President ontvangt politieke partijen; gesprek met Simons..
- President Santokhi ontvangt verkiezingspartijen voor overle…..
- Santokhi heeft vrijdag ontmoeting met politieke partijen ov…..
- NPS roept spoedeisend congres bijeen voor besluitvorming ov…..
- Venetiaan had in 1996 een andere zienswijze op de samenwerk…..
- “Chucky”-acteur Ed Gale overleden op 61-jarige leeftijd..
- Overlijden Michael “Chicago Mike” Sumler: Kool …..
- President Santokhi ontvangt alle verkiezingspartijen..
- Elon Musk stapt op uit Trump-regering..
- Deskundigen trainen arbeidsinspecteurs in handhaving wet We…..
- NDP wint aan stemmen bij telling-update, maar behoudt 18 ze…..
- Stichting 8 december 1982 solidair met Venetiaan..