Armand Zunder, woordvoerder van de Raad van Vakcentrales in Suriname (Ravaksur), stelt dat er vanuit de nieuwe regering geen tripartiet overleg heeft plaatsgevonden over de toekomst van het ministerie van Arbeid. Dit ministerie valt nu onder het nieuwe ministerie van Volksgezondheid, Arbeid en Welzijn.
Volgens Zunder is er op geen enkel moment overleg geweest met de belanghebbenden. In het tripartiet overleg zijn de sociale partners vertegenwoordigd, te weten de overheid, de vakbeweging en het bedrijfsleven. Zunder wijst erop dat, met name gezien de ontwikkelingen in de olie- en gassector, de factor arbeid van groot belang is en daarom niet veronachtzaamd mag worden.
Tijdens het televisieprogramma Achter ’t Nieuws op STVS, waarin ook vakbondsleider Marcellino Nerkust aanwezig was, werd eveneens met verontwaardiging gereageerd op het besluit. De vakbondsleiders benadrukten dat in de praktijk zal moeten blijken of arbeid binnen het nieuwe ministerie voldoende aandacht zal krijgen.
Zunder betwijfelt of een combinatie van Volksgezondheid en Arbeid werkbaar is. “Gezien het gewicht en de achterstanden binnen Volksgezondheid, is het bijna onmogelijk om deze twee sectoren effectief te combineren,” aldus de vakbondsman. Hij erkent dat sommigen de koppeling logisch vinden, maar stelt dat dit in de praktijk niet zal functioneren.
Verder wees Zunder op de vele uitdagingen binnen de arbeidssector die gerichte aandacht vereisen. Hij noemde onder meer de immigratie van arbeidskrachten, het vaststellen van een beter minimumuurloon en het bevorderen van fatsoenlijk werk (“decent work”) als belangrijke thema’s waarvoor structureel beleid en investeringen nodig zijn.
- Moord en zelfmoord in stuwmeergebied..
- Revolutionaire Britse drie‑ouder‑behandeling redt baby’s va…..
- Cynthia Jaene Nibte (60) Amsterdam 10-7-2025..
- Muriël Henna Margaretha Piqué – Bendt (73) Utrecht 13…..
- Rusland kiest Perscentrum uit als nieuw kabinet..
- SCVU is De Arend opnieuw de baas..
- Misiekaba hekelt ‘last-minute benoemingen’ door…..
- Redan: “Volledige verzelfstandiging AZP in 2026 een feit…..
- Column: Geen volks- maar partij vertegenwoordigers..
- Adhin: overbruggen van uitdagingen kan 3 tot 7 jaar duren..
- Santokhi, pe a moni de? (3/slot): Commerciële banken onder …..
- Vlak voor vertrek: Santokhi en Amoksi Amoksi regelden ‘goud…..
- Kuldipsingh neemt afscheid van ministerschap..
- Op de valreep reeks bevorderingen en benoemingen op Justiti…..
- Vier Caricom-lidstaten implementeren volledig vrij verkeer …..
- Volgende maand uitspraak strafzaak mishandelde arrestanten …..
- Voortvluchtige verdachten aangehouden in Paramaribo; kilo’s…..
- VOETBALLER ZEGT BEDREIGD TE ZIJN DOOR ISRAËLISCHE INLICHTIN…..
- Israël wordt langzaam een partner in de toekomst van Syri…..
- Shas dreigt met regeringsbreuk als er binnen drie maanden g…..
- Meer bezettingstroepen gedood in Gaza..