Boothouders die de oversteek verzorgen tussen Johan en Margaretha en Mariënburg in het district Commewijne mogen hun tarieven niet verhogen en blijven vastzitten aan het huidige bedrag van SRD 13 per persoon. Ondanks herhaalde verzoeken en onderhandelingen met het ministerie van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT) blijft een tariefsaanpassing uit, zegt Albert Hagemeijer, ondervoorzitter van de Vereniging van Boothouders in het District Commewijne (VBDC).
Hagemeijer geeft aan dat er gesprekken zijn gevoerd met TCT, maar zonder resultaat. “We hebben ook een calculatie ingediend voor een nieuw tarief, maar krijgen geen reactie. Er wordt telkens beloofd dat we teruggebeld worden, maar dat gebeurt niet,” aldus de ondervoorzitter.
De boothouders voelen zich benadeeld, vooral omdat de boten van het Nationaal Vervoer Bedrijf (NVB) inmiddels SRD 30 per persoon vragen. “Het tarief van SRD 13 per persoon is achterhaald. Een liter brandstof kost nu meer dan SRD 40, terwijl wij nog steeds voor SRD 13 per rit moeten werken. Dat is simpelweg niet eerlijk,” stelt Hagemeijer.
Volgens hem is het noodzakelijk dat er een akkoord komt tussen de boothouders en de overheid, zodat een eerlijke prijs kan worden gehanteerd. “We zijn bereid te onderhandelen, maar er moet wel een uitkomst komen,” voegt hij toe. Voorlopig blijven de tarieven echter ongewijzigd, wat betekent dat de boothouders financieel steeds verder onder druk komen te staan.
- DJ Jemaya pleit voor loyaliteit in dj-scene:..
- Paul Somohardjo zwaait af als actief politiek leider..
- ABOP keurt optreden tegen journalist Thomas af; start onder…..
- 80-jarige veroordeeld voor goudsmokkel..
- Himmat vertrokken na distributie 28e container hulpgoederen…..
- PALU claimt uniek actieplan: “Zelfs NPS heeft geen plan op …..
- Dharm Mungra lijsttrekker De Nieuwe Leeuw..
- Ministerie van Economische Zaken en Wereldbank bespreken vo…..
- Bronto neemt roer over van papa Somohardjo..
- Brug Saramaccakanaal wordt 26 maart opengesteld..
- INVESTEREN IN VROEGE ONTWIKKELING VERMINDERT CRIMINALITEIT..
- Derde inzittende aanrijding Kennedyweg overleden..
- Ramdin tevreden over het gevoerde beleid..
- Bewolkt en af en toe buien in de middag..
- Bibis geeft na maanden informatie aan in België opgesloten …..
- Spannende wedstrijden bij start 2e ronde troefcallcompetiti…..
- Surinaamse studenten winnen brons tijdens internationale mo…..
- SVJ veroordeelt intimidatie van journalist..
- Sheinbaum: “Verkiezingen voor rechterlijke macht maken Mexi…..
- Jolanda Eugenie Meijer-Hanenberg (66) Amsterdam 17-3-2025..
- August Hans Ricardo de Randamie (74) Rotterdam 16-3-2025..