Het ministerie van Volksgezondheid heeft vooralsnog niet gereageerd op vragen van deze krant over de vermeende toename van lepra onder Brazilianen in Suriname. Onze redactie ontving via een betrouwbare bron binnen regeringskringen, informatie over een significante stijging van het aantal lepragevallen onder deze gemeenschap.
Onze vragen aan directeur Rakesh Gajadhar Sukul van Volksgezondheid, gingen onder meer over de ernst van de situatie, het aantal geregistreerde gevallen en de mogelijke verspreidingsbronnen. We vroegen ook of er enig bewijs is, dat Braziliaanse goudzoekers (garimpeiros) de ziekte het land binnenbrengen, of dat het een bestaande lokale problematiek betreft. Verder wilden we weten, hoe de Dermatologische Dienst belast wordt door deze situatie en of het ministerie een specifiek beleid of actieplan heeft om de verspreiding van lepra, onder controle te krijgen.
Daarnaast hebben we geïnformeerd naar maatregelen zoals preventieve screenings in gebieden met veel garimpeiros, mogelijke samenwerking met de Braziliaanse gezondheidsautoriteiten en hoe er wordt omgegaan met buitenlandse patiënten zonder verblijfsstatus of verzekering. Tot slot stelden we vragen over de verwachtingen voor de toekomst en de rol van andere ministeries, zoals Defensie en Binnenlandse Zaken, bij het beheersen van een vermeende gezondheidscrisis.
Ondanks herhaalde pogingen om een reactie te krijgen, blijft het ministerie van Volksgezondheid stil. Het blijft onduidelijk of en welke maatregelen er worden genomen om deze kwestie aan te pakken.
The post Geen reactie Volksgezondheid over mogelijke toename lepra ..
- Guyana in hoogste staat van paraatheid na Venezolaanse mari…..
- Politie Apoera neemt brandstof, sigaretten en gascilinders …..
- Verdachte voor gepleegde inbraken en diefstallen ingesloten..
- ‘Aparte atmosfeer’ kan leiden tot samenwerking tussen NDP e…..
- China vormt uitdaging voor Trumps invloed in Zuid-Amerika..
- CDS geeft invulling aan beroependag Sarasvatischool..
- Jonge ondernemers willen band tussen Guyana en Suriname ver…..
- Dc Bhola neemt maatregelen tegen ondernemers die straten bl…..
- Schaarste aan intellect in de politiek..
- Personeel CDS betrokken bij ernstig verkeersongeval..
- UNICEF en PAHO organiseren training over suïcide rapportag…..
- Verkiezingsthema’s en herkenning politieke partijen op weg …..
- CDS-medewerkers betrokken bij ernstig verkeersongeval..
- Shemar Rier nieuwe voorzitter Jeugdraad Suriname..
- Amateurisme en/of naïviteit?..
- Ori in Newsweek: onderwijs, cultuur en internationale samen…..
- Erkenning profleague..
- Assembleelid Plein: “Gregory Rusland wordt president”..
- Jörgen Raymann: ‘Kijk anders naar diversiteitsbeleid’..
- Suriname heeft te veel rijkdom om armoede te moeten ervaren…..
- Strafzaak Kromosoeto en Hew A Kee 21 maart weer op de rol..