Het ministerie van Volksgezondheid heeft vooralsnog niet gereageerd op vragen van deze krant over de vermeende toename van lepra onder Brazilianen in Suriname. Onze redactie ontving via een betrouwbare bron binnen regeringskringen, informatie over een significante stijging van het aantal lepragevallen onder deze gemeenschap.
Onze vragen aan directeur Rakesh Gajadhar Sukul van Volksgezondheid, gingen onder meer over de ernst van de situatie, het aantal geregistreerde gevallen en de mogelijke verspreidingsbronnen. We vroegen ook of er enig bewijs is, dat Braziliaanse goudzoekers (garimpeiros) de ziekte het land binnenbrengen, of dat het een bestaande lokale problematiek betreft. Verder wilden we weten, hoe de Dermatologische Dienst belast wordt door deze situatie en of het ministerie een specifiek beleid of actieplan heeft om de verspreiding van lepra, onder controle te krijgen.
Daarnaast hebben we geïnformeerd naar maatregelen zoals preventieve screenings in gebieden met veel garimpeiros, mogelijke samenwerking met de Braziliaanse gezondheidsautoriteiten en hoe er wordt omgegaan met buitenlandse patiënten zonder verblijfsstatus of verzekering. Tot slot stelden we vragen over de verwachtingen voor de toekomst en de rol van andere ministeries, zoals Defensie en Binnenlandse Zaken, bij het beheersen van een vermeende gezondheidscrisis.
Ondanks herhaalde pogingen om een reactie te krijgen, blijft het ministerie van Volksgezondheid stil. Het blijft onduidelijk of en welke maatregelen er worden genomen om deze kwestie aan te pakken.
The post Geen reactie Volksgezondheid over mogelijke toename lepra ..
- Regenbuien en onweersbuien komen er aan..
- President heeft goed gesprek gehad met Granman Velanti over…..
- Venezuela verwerpt steun van Caricom aan Guyana..
- Broers opgesloten wegens oplichting, verduistering en overt…..
- Francina Overman (90) Paramaribo 4-3-2025..
- Harold Orlando Ravenberg (65) Paramaribo 1-3-2025..
- Guyana wil blokkade verkiezingsplannen Venezuela in Esequib…..
- Dringende roep om een kenniscentrum voor goed bestuur; same…..
- Kosten-batenanalyse grondconversie nog niet gemaakt..
- Olieprijzen dalen door tarieven en OPEC-besluit..
- Invoerrechten op auto’s tijdelijk opgeschort na klach…..
- Dolly Partons echtgenoot Carl Dean overleden op 82-jarige l…..
- Rijswijkse moorden: Een Vergeten Hoofdstuk uit de geschiede…..
- Sociale uitkeringen in 5 jaar tijd gestegen van SRD 500 mil…..
- Anunja ‘Mi Wini’ Litanie wil stem zijn van vrouw die te mak…..
- Russische “absorptie” van Oekraïners: een oorlo…..
- VLS-leider Vishnudatt: “De nieuwe politiek geeft anderen de…..
- Padiecrisis in Guyana en invloed hiervan op Nickeriaanse bo…..
- Bruggenbouwers in 2025: Surinaamse jongeren gaan voor een n…..
- US$ 60 miljoen aan projecten Volksgezondheid in uitvoering..
- Busje vliegt in brand in Nickerie..