Na twee jaar zijn er nog geen middelen vrijgemaakt voor de aankoop van een nieuwe server voor het Nationaal Archief Suriname (NAS). De directeur van het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza) Nasier Eskak, van wie de middelen moeten komen, zegt aan Suriname suriname dat er een vertraging is opgetreden met betrekking tot de aanschaf van de nieuwe server.
De middelen zijn nog niet ter beschikking gesteld. Eskak zegt ook dat er contact is gemaakt met het Nationaal Archief Nederland (NAN), die hebben aangegeven enige steun te kunnen bieden met betrekking tot de aankoop van de nieuwe server.
“Vanuit de reguliere begroting heb ik gezien dat we het niet kunnen realiseren, omdat de middelen daarvoor uitblijven. We gaan kijken of we samen met NAN dat deel kunnen doen, zodat de NAS binnenkort weer over een server kan beschikken. We hebben raadsvoorstellen ingediend en autorisatie aangevraagd, maar het komt maar niet,” deelt de Biza-directeur mee.
Hij geeft aan dat het NAS voor nu gebruikmaakt van de server van DataSur. “We hebben een samenwerking met NAN, en het is ook NAN die heeft aangegeven enige steun te kunnen bieden voor de aankoop van de nieuwe server. Het is actueel en we hebben gezien dat het vanuit de begroting niet gerealiseerd kan worden, maar dat wij in samenwerking met NAN dat deel onder hun verantwoordelijkheid kunnen brengen, zodat we binnenkort weer over een server kunnen beschikken om de data daarop te plaatsen.”
“We hebben de aanvraag tot twee keer toe ingediend en we hebben gezien dat het niet komt. We gaan nu via de netwerken die het NAS heeft, onder andere het NAN, dat ook het gebouw van het NAS heeft opgezet, naar een oplossing zoeken,” laat Eskak weten. “We willen snel over een eigen server beschikken waarop we onze data kunnen plaatsen, zodat het NAS de dienstverlening weer kan bieden aan de samenleving,” aldus Eskak.
Eskak zegt ook dat er mensen getraind moeten worden om goed met de server om te gaan. “We moeten personeel hebben dat ermee kan omgaan. Het is apparatuur die voor lange tijd bedoeld is voor organisaties die zich bezig houden met documentatie en archivering van documenten. Onderhoud is een belangrijk aspect. Als we overgaan tot de aanschaf, gaan we een bedrijf inhuren om het te monitoren terwijl we bezig zijn met het trainen van het personeel,” voegt Eskak eraan toe.
De kosten van de server liggen tussen de SRD 2 en 3 miljoen.
- Frank Cameron Centrum viert 40-jarig jubileum te midden van…..
- Reactie op ‘Bestuursleden SBB dringen aan op ontslag …..
- KPS: Afsluiting kruisingsvlak Van ‘t Hogerhuysstraat en Ind…..
- Kamlesh Ganesh nieuwe directeur van de VSB..
- ECD: Vervallen noodles vernietigd; haperende kassasystemen …..
- Kantonrechter veroordeelt 69-jarige oma voor drugs en overt…..
- Minister Mathoera wil sterker en effectiever defensiesystee…..
- Overwegend bewolkt met af en toe buien..
- Inbreker in verzekering gesteld..
- 25-jarige opgepakt na zware mishandeling..
- Cuba vraagt niet-essentiële werknemers om thuis te blijve…..
- Haai bijt beide handen van toeriste eraf..
- Georgetina Emelina Muntslag (88) Amsterdam 14-2-2025..
- Lesly Glenn Stuger (69) Amsterdan 6-2-2025..
- A20, DOE en PRO: Volk moet afrekenen met oude politiek..
- Succesvolle afronding IMF-programma in zicht..
- Meteodienst: Af en toe droge en zonnige momenten..
- Bromfietser laat leven bij aanrijding Martin Luther Kingweg..
- Wake-up call: kwestie Chinalco is een nationale zaak..
- Bullion-initiatief moet financiële inclusie helpen stimuler…..
- Ruim 80.000 US-dollar verkwanseld..