Vanaf 3 juli 2025 is het mogelijk om het nationaal rijbewijs digitaal te verlengen of een duplicaat aan te vragen via een nieuw online portaal van het Korps Politie Suriname (KPS). De digitale service maakt het voor rijbewijsbezitters eenvoudiger om hun zaken te regelen zonder persoonlijk langs te gaan bij de afdeling Verkeer.
De introductie van het portaal is onderdeel van een bredere digitaliseringsstrategie die de Surinaamse overheid momenteel uitrolt. Volgens het KPS zal deze vernieuwing bijdragen aan efficiëntie, transparantie en tijdsbesparing voor burgers.
Binnenkort zal via een instructievideo worden uitgelegd hoe het nieuwe systeem werkt. “We willen ervoor zorgen dat iedereen op een eenvoudige manier toegang heeft tot deze digitale dienstverlening,” meldt de afdeling Verkeer van het KPS.
In een volgende fase worden er extra functionaliteiten toegevoegd aan het platform. Zo zullen ook beginnende leerlingen via het portaal terecht kunnen voor het aanvragen van een theorie-examen of praktijkexamen. Daarnaast wordt gewerkt aan de mogelijkheid om verschillende rijbewijscategorieën digitaal aan te vragen.
Met deze stap versterkt het KPS niet alleen haar digitale infrastructuur, maar speelt het ook in op de groeiende behoefte aan moderne en toegankelijke overheidsdiensten in Suriname.
- “Wij zijn Surinamers”: Boeroe-nazaten blikken terug en voor…..
- Nationale herdenking 180 jaar vestiging Boeroes in Saramacc…..
- ROYALTY’S VOOR NIEMAND..
- Santokhi krijgt stank voor dank voor de geheime afspraken m…..
- Zoektocht naar Surinaams-Javaanse familiegeschiedenis tot l…..
- Grote reisfraudezaak Comfort Travel: tientallen slachtoffer…..
- 597Netwerken presenteert vijf toetsingsvragen voor aanstaan…..
- Diverse activiteiten rond 180 jaar vestiging Nederlandse bo…..
- Julien Ignacio geeft migranten een stem in ‘Goudjakhals…..
- Slapende man in Wanica ruw wakker geslagen en beroofd..
- Save SU Collectief pleit voor behoud ministerie van Ruimtel…..
- Reactie op: ‘Niet de regering, maar DNA…’..
- Toekomstmogelijkheden centraal op onderwijs- en beroepenbeu…..
- A20: Democratisch mandaat is opdracht tot verandering..
- Personeel TCT zegt vertrouwen in directie op..
- OW-minister roept in China bedrijven op in Suriname te inve…..
- AWJ: Geen sprake van vooruitbetaling van USD 96.000 voor hu…..
- Ex-minister Ramdin vindt kritiek op Xaviera Jessurun ontere…..
- NDP waarschuwt voor valse berichten op sociale media..
- Twee Democratische politici beschoten in Minneapolis..
- Ondernemer in Paramaribo beroofd van kilo’s goud door nepag…..