Vanaf 3 juli 2025 is het mogelijk om het nationaal rijbewijs digitaal te verlengen of een duplicaat aan te vragen via een nieuw online portaal van het Korps Politie Suriname (KPS). De digitale service maakt het voor rijbewijsbezitters eenvoudiger om hun zaken te regelen zonder persoonlijk langs te gaan bij de afdeling Verkeer.
De introductie van het portaal is onderdeel van een bredere digitaliseringsstrategie die de Surinaamse overheid momenteel uitrolt. Volgens het KPS zal deze vernieuwing bijdragen aan efficiëntie, transparantie en tijdsbesparing voor burgers.
Binnenkort zal via een instructievideo worden uitgelegd hoe het nieuwe systeem werkt. “We willen ervoor zorgen dat iedereen op een eenvoudige manier toegang heeft tot deze digitale dienstverlening,” meldt de afdeling Verkeer van het KPS.
In een volgende fase worden er extra functionaliteiten toegevoegd aan het platform. Zo zullen ook beginnende leerlingen via het portaal terecht kunnen voor het aanvragen van een theorie-examen of praktijkexamen. Daarnaast wordt gewerkt aan de mogelijkheid om verschillende rijbewijscategorieën digitaal aan te vragen.
Met deze stap versterkt het KPS niet alleen haar digitale infrastructuur, maar speelt het ook in op de groeiende behoefte aan moderne en toegankelijke overheidsdiensten in Suriname.
- Olie- en gasproject Suriname levert naar schatting 6000 ban…..
- Kotzebue : ‘Zonder visie groeit Suriname de verkeerde kant …..
- 4 jaar cel voor Midema ontvoering van Rodney Cairo..
- VHP roept op tot rechtvaardigheid, eenheid en gedeelde toek…..
- Grondwetsartikelen bijten elkaar over huidge positie van vi…..
- Rechtbank Den Haag: 15 jaar cel voor doden van Rishi Parmes…..
- Politie lanceert online portaal voor verlenging en duplicaa…..
- KPS zet grote stap naar verder digitalisering met nieuwe po…..
- Ebu Jones zal kritisch blijven binnen eigen coalitie..
- Beide verdachten in zaak rond omstreden Kippie-project vrij…..
- Vrouwelijke ondernemers boeken snelle groei in Suriname ond…..
- Koorndijk: ‘Twee mogelijke locaties voor brugverbindingen o…..
- Lim A Po: ‘Ik ben niet bang voor veel, maar wel voor bran…..
- Koolstofkredieten: Suriname wacht, Guyana incasseert..
- Somohardjo wil namen nieuwe PL ministers nog niet prijsgeve…..
- President Santokhi: “Suriname zit sinds gisteren zonder vic…..
- Suriname eerste Amazoneland dat door WHO als malariavrij is…..
- Verkiezing president en vicepresident op zondag 6 juli om 1…..
- Zunder: Reparatieproces in Engeland bereikt historisch hoog…..
- Santokhi: ‘op dit moment hebben wij geen vicepresident’..
- Brunswijk: ‘Ik blijf vicepresident totdat er een andere is …..