Politieke partijen die deelnemen aan de verkiezingen en zich zullen registreren of al hebben geregistreerd bij het Centraal Hoofdstembureau (CHS), kunnen een bewijs van storting van de waarborgsom van SRD 520.142,86 ophalen bij de Centrale Bank van Suriname (CBvS). Degene die het bewijs ophaalt, moet beschikken over een machtiging van het bestuur van de betreffende politieke organisatie. Dit liet Samseerali Sheikh-Alibaks, voorzitter van het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB), weten tegenover Suriname suriname.
Sheikh-Alibaks heeft hierover overleg gevoerd met Ricky Soedamah, directeur Bankbedrijf en Bancaire Zaken bij de CBvS. Volgens Soedamah is een machtiging noodzakelijk om te voorkomen dat willekeurige personen zich melden om het bewijs op te halen.
Openingstijden CBvS hinderen registratieprocesDe OKB-voorzitter wijst erop dat er geen afstemming is tussen de Kiesregeling en de openingstijden van de CBvS. Volgens de Kiesregeling moet de waarborgsom bij de CBvS worden gestort, maar de bank is in het weekend gesloten.
Tegelijkertijd kunnen politieke partijen zich in het weekend wél registreren bij het CHS. Hierdoor kunnen partijen die zich op zaterdag of zondag inschrijven pas op maandag hun storting doen en/of hun stortingsbewijs verkrijgen.
Sheikh-Alibaks heeft geprobeerd de bankdirecteur te bewegen de openingstijden aan te passen, maar Soedamah liet weten dat de CBvS dit niet zal doen. De bank heeft zich enkel bereid getoond om vandaag tot 14.30 uur open te blijven.
De OKB-voorzitter vreest dat door de sluiting van de CBvS in het weekend politieke partijen die zich in het weekend registreren, geen stortingsbewijs kunnen overleggen.
- Santokhi dringt aan op onder andere uitbreiding samenwerkin…..
- Twaalf strategische pijlers in NDP-verkiezingsprogramma..
- A20, PRO en DOE moeten bespreken of massameetings gehouden …..
- Creatieve rechten James Bond na meer dan 60 jaar naar Amazo…..
- Amerikaanse Senaat: Kash Patel mag voor 10 jaar de FBI leid…..
- SWM-buis beschadigd bij werkzaamheden EBS; lage waterdruk o…..
- Houtproductie met ruim 60 procent gedaald..
- Geen geld voor renovatie politiebureaus..
- Veel bewolking met buien in de middag..
- ‘CISM Day Run’ in Suriname gehouden..
- Meteodienst: Lokaal zware buien in delen binnenland..
- Trumps FBI-directeur Patel bevestigd na nipte stemming in S…..
- Georgine Irene Clarke (81) Lelystad 18-2-2025..
- Elseline Harriette Angelique Fa-Si-Oen (109) Amsterdam 14-2…..
- DNL selectief met aannemen van financiële schenkingen..
- Justitie en Politie neemt nog eens 15 voertuigen in ontvang…..
- Tweede zege Schakel de Flora in basketbalcompetitie..
- Reyme: A20 heeft een deel van de waarborgsom moeten lenen..
- Kioe A Sen: uitspraken bevelhebber Guyana in Surinaamse med…..
- A20 neemt lening voor waarborgsom..
- Mathoera: “Geen onverantwoordelijke regering voor Surinam…..