Politieke partijen die deelnemen aan de verkiezingen en zich zullen registreren of al hebben geregistreerd bij het Centraal Hoofdstembureau (CHS), kunnen een bewijs van storting van de waarborgsom van SRD 520.142,86 ophalen bij de Centrale Bank van Suriname (CBvS). Degene die het bewijs ophaalt, moet beschikken over een machtiging van het bestuur van de betreffende politieke organisatie. Dit liet Samseerali Sheikh-Alibaks, voorzitter van het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB), weten tegenover Suriname suriname.
Sheikh-Alibaks heeft hierover overleg gevoerd met Ricky Soedamah, directeur Bankbedrijf en Bancaire Zaken bij de CBvS. Volgens Soedamah is een machtiging noodzakelijk om te voorkomen dat willekeurige personen zich melden om het bewijs op te halen.
Openingstijden CBvS hinderen registratieprocesDe OKB-voorzitter wijst erop dat er geen afstemming is tussen de Kiesregeling en de openingstijden van de CBvS. Volgens de Kiesregeling moet de waarborgsom bij de CBvS worden gestort, maar de bank is in het weekend gesloten.
Tegelijkertijd kunnen politieke partijen zich in het weekend wél registreren bij het CHS. Hierdoor kunnen partijen die zich op zaterdag of zondag inschrijven pas op maandag hun storting doen en/of hun stortingsbewijs verkrijgen.
Sheikh-Alibaks heeft geprobeerd de bankdirecteur te bewegen de openingstijden aan te passen, maar Soedamah liet weten dat de CBvS dit niet zal doen. De bank heeft zich enkel bereid getoond om vandaag tot 14.30 uur open te blijven.
De OKB-voorzitter vreest dat door de sluiting van de CBvS in het weekend politieke partijen die zich in het weekend registreren, geen stortingsbewijs kunnen overleggen.
- Loonsverhoging van medewerkers AdekUS wordt pas eind februa…..
- Schoon drinkwater voor Gunsi, Akwaukonde en Gran Slee..
- Bedrijfsleven bespreekt kansen voor Surinaamse olie- en gas…..
- Digicel en EBS gaan samenwerking aan..
- Inbraak: Geld, sieraden en andere spullen gestolen..
- Business Summit Diaspora Suriname moet innovatie en investe…..
- Voetbaluitslagen van 4 februari 2025..
- El Salvador biedt aan om “gevaarlijke Amerikaanse criminele…..
- VN-rapporteur waarschuwt voor escalatie op Westelijke Jorda…..
- Ruim 600 bewoners krijgen veilig drinkwater dankzij innovat…..
- Steeds meer gevallen van kanker in Suriname..
- Wat is de bedoeling van Ahilia Welles?..
- Nieuw hoofdkwartier van politie dient als symbool voor hers…..
- Tien doden, meerdere gewonden bij schietpartij in Zweden..
- Waar is het OM? Oostburg heeft vorig jaar drie keer Bouters…..
- Voedselpakketten uit India ‘gewoon een business’..
- Geen aansluiting DA ’91 bij A20-DOE-PRO..
- Reactie Luchthavenbeveiliging op meldingen van ontvreemde s…..
- Volksgezondheid onderzoekt tekort medische zeep AZP..
- 3 dorpen Boven-Suriname voorzien van veilig drinkwater..
- BREAKING NEWS — Suriname geschorst door EITI, kans op afsch…..