Politieke partijen die deelnemen aan de verkiezingen en zich zullen registreren of al hebben geregistreerd bij het Centraal Hoofdstembureau (CHS), kunnen een bewijs van storting van de waarborgsom van SRD 520.142,86 ophalen bij de Centrale Bank van Suriname (CBvS). Degene die het bewijs ophaalt, moet beschikken over een machtiging van het bestuur van de betreffende politieke organisatie. Dit liet Samseerali Sheikh-Alibaks, voorzitter van het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB), weten tegenover Suriname suriname.
Sheikh-Alibaks heeft hierover overleg gevoerd met Ricky Soedamah, directeur Bankbedrijf en Bancaire Zaken bij de CBvS. Volgens Soedamah is een machtiging noodzakelijk om te voorkomen dat willekeurige personen zich melden om het bewijs op te halen.
Openingstijden CBvS hinderen registratieprocesDe OKB-voorzitter wijst erop dat er geen afstemming is tussen de Kiesregeling en de openingstijden van de CBvS. Volgens de Kiesregeling moet de waarborgsom bij de CBvS worden gestort, maar de bank is in het weekend gesloten.
Tegelijkertijd kunnen politieke partijen zich in het weekend wél registreren bij het CHS. Hierdoor kunnen partijen die zich op zaterdag of zondag inschrijven pas op maandag hun storting doen en/of hun stortingsbewijs verkrijgen.
Sheikh-Alibaks heeft geprobeerd de bankdirecteur te bewegen de openingstijden aan te passen, maar Soedamah liet weten dat de CBvS dit niet zal doen. De bank heeft zich enkel bereid getoond om vandaag tot 14.30 uur open te blijven.
De OKB-voorzitter vreest dat door de sluiting van de CBvS in het weekend politieke partijen die zich in het weekend registreren, geen stortingsbewijs kunnen overleggen.
- Zanger Lava veert sterk terug met ‘Konde’..
- Krijgsraad twee nieuwe leden rijker..
- Dwangsommen tegen GBB lopen op tot in de miljoenen..
- 597 Netwerken: Verplichte vermogensregistratie en strikte e…..
- Krijgsraad aangevuld met twee leden..
- Hier zijn de uitslagen van de voetbalwedstrijden op 13 febr…..
- Santokhi: “Minister van Financiën kijkt naar mogelijkheden …..
- Binnenlandse verkiezingsmissie succesvol afgerond..
- Sanders Waarschuwt: Musk en Trump Centraliseren Macht op Au…..
- Kuldipsingh: ‘EZ is nu beter georganiseerd, processen zijn …..
- Presidentiële werkgroep kondigt grootse viering 50 jaar Sre…..
- Verkiezingen zullen gevoelens over doorgedrukte IMF-program…..
- Tuchtcollege voor landmeters geïnstalleerd..
- Herdenkingscomité Slavernijverleden in Nederland opgericht..
- 18 Bedrijven vanuit Curaçao opzoek naar samenwerkingsmogeli…..
- Tuchtcollege voor landmeters officieel geïnstalleerd..
- Veel geld en sieraden buitgemaakt berovingen Goudstraat..
- Tuchtcollege voor landmeters officieel ingesteld..
- Activist Pakittow roept op tot een nieuwe regering..
- Defensie hanteert passende sancties voor molestplegers..
- TotalEnergies blijft sterk presteren ondanks zwakke markt..