Politieke partijen die deelnemen aan de verkiezingen en zich zullen registreren of al hebben geregistreerd bij het Centraal Hoofdstembureau (CHS), kunnen een bewijs van storting van de waarborgsom van SRD 520.142,86 ophalen bij de Centrale Bank van Suriname (CBvS). Degene die het bewijs ophaalt, moet beschikken over een machtiging van het bestuur van de betreffende politieke organisatie. Dit liet Samseerali Sheikh-Alibaks, voorzitter van het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB), weten tegenover Suriname suriname.
Sheikh-Alibaks heeft hierover overleg gevoerd met Ricky Soedamah, directeur Bankbedrijf en Bancaire Zaken bij de CBvS. Volgens Soedamah is een machtiging noodzakelijk om te voorkomen dat willekeurige personen zich melden om het bewijs op te halen.
Openingstijden CBvS hinderen registratieprocesDe OKB-voorzitter wijst erop dat er geen afstemming is tussen de Kiesregeling en de openingstijden van de CBvS. Volgens de Kiesregeling moet de waarborgsom bij de CBvS worden gestort, maar de bank is in het weekend gesloten.
Tegelijkertijd kunnen politieke partijen zich in het weekend wél registreren bij het CHS. Hierdoor kunnen partijen die zich op zaterdag of zondag inschrijven pas op maandag hun storting doen en/of hun stortingsbewijs verkrijgen.
Sheikh-Alibaks heeft geprobeerd de bankdirecteur te bewegen de openingstijden aan te passen, maar Soedamah liet weten dat de CBvS dit niet zal doen. De bank heeft zich enkel bereid getoond om vandaag tot 14.30 uur open te blijven.
De OKB-voorzitter vreest dat door de sluiting van de CBvS in het weekend politieke partijen die zich in het weekend registreren, geen stortingsbewijs kunnen overleggen.
- Brand aan de Grote Combéweg..
- Stichting werkt aan structuur in en professionalisering van…..
- President Santokhi in gesprek met bewoners Damboentong..
- Samora brengt hoopvolle boodschap met nieuwe single ‘Childr…..
- Finalisten SuriPop Christmas 2025 bekend..
- Olieprijzen stabiel met oog op vredesbesprekingen Rusland e…..
- Bravo Kendrick..
- ABOP en BEP onder druk: achterban roept op tot samenwerking…..
- Bijdrage lid VES Mineralenovereenkomst met Chinalco..
- Herbezinning Staatsolie..
- Suriname Herald ontvangt verificatiebadge van Facebook..
- IMPACT TRUMPS BELEID OP EUROPESE COCAÏNEHANDEL..
- TOENAME VERKEERSSLACHTOFFERS..
- Twee jaar na 17 februari: een land in protest, een regering…..
- Goud wint terrein door zwakkere dollar..
- Groene Ontwikkelingsstrategie focust op duurzaamheid en toe…..
- Astrid vernielt woning broer en dreigt deze in brand te ste…..
- De politiek en de NPS..
- IMF-missieleider Guscina: ‘Don’t let politicians divide you…..
- Verdachte beschieting na achtervolging ingerekend..
- 24-jarige jongeman loopt schotverwonding op..