De stichting Nola Hatterman Huis heeft de geboortedag van Nola Hatterman niet onopgemerkt voorbij laten gaan. In het district Brokopondo, waar Hatterman zich had gevestigd, werd een kunsteducatieve activiteit gehouden voor de leerlingen van de plaatselijke basisschool, ter gelegenheid van haar geboortedag.
De stichting is naar haar vernoemd omdat Nola Hatterman in haar laatste levensjaren koos om zich in dit district te vestigen. “Ze deed dit omdat ze van de natuur hield. Op Brokopondo Centrum liet ze een woning bouwen en gaf samen met haar oude leerling, wijlen Stuart Manuel, les aan de kinderen van dit district. In 1984 is Nola verongelukt. In haar testament had ze laten opnemen dat haar huis opengesteld moet worden voor kunstactiviteiten,” aldus Samuel Wens, voorzitter van de stichting.
Hatterman overleed op 41-jarige leeftijd. Volgens Wens is het huis momenteel een bouwval. Door diverse omstandigheden was de stichting sinds haar oprichting in 2011 niet actief. “Dit is ons eerste project. Ons streven is de woning te renoveren en open te stellen voor kunsteducatie, om Nola’s wens in vervulling te laten gaan,” voegt hij toe.
Het initiatief voor de stichting werd genomen door Ellen de Vriese, biograaf van Nola, en Rinaldo Klas, een oud-leerling van Hatterman, in 2014. Een delegatie uit Paramaribo werd geleid naar een van de cabana’s op het schoolterrein, vertelt Samuel Wens aan Suriname suriname.
Onder de aanwezigen waren Clifton Braam en Nagessar, respectievelijk onderdirecteuren van Cultuur en van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur. In de cabana werd een tentoonstelling gehouden over de slavernij.
- Begroting 2025 met algemene 41 stemmen aangenomen..
- Begroting 2025 met algemene 41 stemmen aangenomen..
- ‘Economische Zaken vervult een ondersteunende en faciliëren…..
- Digitalisering en preventie centraal in nieuwe gezondheidsa…..
- Currie: ‘Oplossing lerarentekort middelbaar onderwijs vergt…..
- Vijftienjarige leerling Mulo Hockeystraat stapt uit het lev…..
- Minister Bouva roept op: ‘gebruik de juiste landkaart van S…..
- Bewoners Wanica in verzet tegen vestiging Gold Grams..
- SBF-dialoog hervorming pensioenstelsel: ‘Van vallen naar op…..
- Noersalim zal misstanden op LVV streng aanpakken..
- Update: Tiener springt van brug.
- Veehoudersbond wenst snelle import melkkoeien uit Brazilië..
- Financiële tekorten bedreigen continuïteit vuilophaal..
- TCT en IDB bespreken stappen om luchtvaartpositie te herste…..
- Art gallery Wi Eygi Du betreurt heengaan George Ramjiawansi…..
- SRS 60 jaar: ‘Bij ons hebben Surinaamse muzikanten een uitl…..
- Jeugdraad en DNA-voorzitter Adhin werken aan toekomstige je…..
- Scholen in binnenland krijgen Smart-tv voor afstandsonderwi…..
- Regering verwijt oppositie tegenwerking bij behandeling beg…..
- Baasaron: ‘Trieste situatie op ministerie’..
- Juspol kreunt onder SRD 312 miljoen aan onbetaalde rekening…..