De stichting Nola Hatterman Huis heeft de geboortedag van Nola Hatterman niet onopgemerkt voorbij laten gaan. In het district Brokopondo, waar Hatterman zich had gevestigd, werd een kunsteducatieve activiteit gehouden voor de leerlingen van de plaatselijke basisschool, ter gelegenheid van haar geboortedag.
De stichting is naar haar vernoemd omdat Nola Hatterman in haar laatste levensjaren koos om zich in dit district te vestigen. “Ze deed dit omdat ze van de natuur hield. Op Brokopondo Centrum liet ze een woning bouwen en gaf samen met haar oude leerling, wijlen Stuart Manuel, les aan de kinderen van dit district. In 1984 is Nola verongelukt. In haar testament had ze laten opnemen dat haar huis opengesteld moet worden voor kunstactiviteiten,” aldus Samuel Wens, voorzitter van de stichting.
Hatterman overleed op 41-jarige leeftijd. Volgens Wens is het huis momenteel een bouwval. Door diverse omstandigheden was de stichting sinds haar oprichting in 2011 niet actief. “Dit is ons eerste project. Ons streven is de woning te renoveren en open te stellen voor kunsteducatie, om Nola’s wens in vervulling te laten gaan,” voegt hij toe.
Het initiatief voor de stichting werd genomen door Ellen de Vriese, biograaf van Nola, en Rinaldo Klas, een oud-leerling van Hatterman, in 2014. Een delegatie uit Paramaribo werd geleid naar een van de cabana’s op het schoolterrein, vertelt Samuel Wens aan Suriname suriname.
Onder de aanwezigen waren Clifton Braam en Nagessar, respectievelijk onderdirecteuren van Cultuur en van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur. In de cabana werd een tentoonstelling gehouden over de slavernij.
- Landveld: ‘Suriname kan meer halen uit het toerisme’..
- Bondsvoorzitter tegen nieuwe lichting douane-aspiranten: ‘J…..
- Directeur Grassalco pleit voor minder focus op VS en Europa…..
- OM onderzoekt mogelijk wanbeheer bij Binnenlandse Zaken..
- Irshaad Fatehmahomed (NPS) bereid zich voor op drukke perio…..
- Verdachten zware mishandeling en poging diefstal opgesloten..
- Braziliaanse oud-president Bolsonaro onder huisarrest wegen…..
- Carmen Tecla Francis (68) Rotterdam 3-8-2025..
- Norine Bernadette Valpoort – Faverey (85) Den Haag, …..
- Natin opleiding Olie en Gas uitdagend en verrijkend..
- President Simons prijst bijdrage Zijin Rosebel aan economie…..
- Na 35 jaar eindelijk ‘beweging’: Dochter Herman Gooding aan…..
- SLM moet betere positie krijgen..
- SLM heeft vanaf deze maand eigen vrachtvliegtuig..
- Nieuwe elektrische pick-up rijdt nu ook op Surinaamse wegen..
- Achtjarige overlijdt na incident met waterscooter..
- Minister Tsang laat zich uitgebreid informeren over beleid …..
- NIEUWE BELIZAANSE VALUTA MORGEN BIJ GELDAUTOMATEN IN HET HE…..
- Rechter wijst opnieuw verzoek tot vrijlating van Sean ‘Didd…..
- Lula kondigt mogelijke herverkiezing aan in 2026 en hekelt …..
- Vier arrestanten op de vlucht na ontsnapping uit cellenhuis…..