De stichting Nola Hatterman Huis heeft de geboortedag van Nola Hatterman niet onopgemerkt voorbij laten gaan. In het district Brokopondo, waar Hatterman zich had gevestigd, werd een kunsteducatieve activiteit gehouden voor de leerlingen van de plaatselijke basisschool, ter gelegenheid van haar geboortedag.
De stichting is naar haar vernoemd omdat Nola Hatterman in haar laatste levensjaren koos om zich in dit district te vestigen. “Ze deed dit omdat ze van de natuur hield. Op Brokopondo Centrum liet ze een woning bouwen en gaf samen met haar oude leerling, wijlen Stuart Manuel, les aan de kinderen van dit district. In 1984 is Nola verongelukt. In haar testament had ze laten opnemen dat haar huis opengesteld moet worden voor kunstactiviteiten,” aldus Samuel Wens, voorzitter van de stichting.
Hatterman overleed op 41-jarige leeftijd. Volgens Wens is het huis momenteel een bouwval. Door diverse omstandigheden was de stichting sinds haar oprichting in 2011 niet actief. “Dit is ons eerste project. Ons streven is de woning te renoveren en open te stellen voor kunsteducatie, om Nola’s wens in vervulling te laten gaan,” voegt hij toe.
Het initiatief voor de stichting werd genomen door Ellen de Vriese, biograaf van Nola, en Rinaldo Klas, een oud-leerling van Hatterman, in 2014. Een delegatie uit Paramaribo werd geleid naar een van de cabana’s op het schoolterrein, vertelt Samuel Wens aan Suriname suriname.
Onder de aanwezigen waren Clifton Braam en Nagessar, respectievelijk onderdirecteuren van Cultuur en van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur. In de cabana werd een tentoonstelling gehouden over de slavernij.
- Republic Bank tien jaar in Suriname..
- Ontwikkelingseconoom Mormon pleit voor strategisch beleid i…..
- BEP herdenkt Ingi Dey en Javaanse immigratie..
- HET WOORD ‘PRECAIR’ IS TERUG..
- Twee politiefunctionarissen voorgeleid in diefstalzaak..
- Albanese bende opgerold die tientallen tonnen cocaïne naar …..
- Peggy Van Glaanen Weijgel (63) Amsterdam 8-8-2025..
- Edmé ( Pienke) Johanna Schubert (73) Den Haag, Nederland …..
- VHP: 135 jaar Javaanse immigratie en Dag der Inheemse volke…..
- Verkeersveiligheidsmaand: ‘Geen haast is een leven waard…..
- President Simons beperkt buitenlandse reizen: “Elke reis mo…..
- President Simons: “Samenwerken aan een gelukkig en voorspoe…..
- VHP benadrukt grondenrechten op Dag der Inheemsen en Javaan…..
- VSB sluit cruciale samenwerking met Frans advies instituut …..
- Verdachte ingesloten na neersteken man.
- UNESCO SPREEKT HARDE TAAL..
- Port Health en ministerie van Volksgezondheid pakken knelpu…..
- Bel en Aikman debuteren op ‘De Parade’ met theaterstuk ‘Kow…..
- BEP benadrukt strijd voor grondenrechten op Internationale …..
- VAKANTIEGELD IS CONSUMPTIEGELD..
- Kennismaking en overleg over toekomstplannen en knelpunten …..